12°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

CRVENA ZVEZDA JE ŠAMPION SRBIJE: Crveno-beli savladali FMP i osvojili 22. titulu

19.06.2022. 19:37
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Tim sa Malog Kalemgdana odbranio triplu krunu.

Košarkšai Crvene zvezde odbranili su titulu šampiona Srbije pošto su u drugom meču finala savladali FMP sa 71:59 (15:9, 19:22, 25:14, 12:14)i tako trijumfovali sa 2-0 u seriji. Crveno-beli su uspeli da odbrane i triplu krunu osvojenu prošle sezone, a postali su i rekorderi pošto im je ovo 22. titula nacionalnog prvaka.

DOMINACIJA SE NASTAVLJA: Lučić i Jaramaz praznih šaka, Alba odbranila titulu šampiona Nemačke

"ZAISTA SAM SREĆAN": Micić ne bi ništa menjao - Bilo je kao u bajci

ZVANIČNO: Itudis preuzeo kormilo šampiona Turske

Bilo je jasno da će FMP odigrati bolji meč protiv Crvene zvedze u odnosu na prvi koji su Panteri izgubili ubedljivo, ali malo ko je očekivao da prva četvrtina prođe u vrlo neefikasnoj i tvrdoj igri. Kuzmić i Ivanović bili su maltene jedini koji su pogađali u tom periodu za crveno-bele, a Tasić je predvodio FMP, ali su prvu deonicu obeležili brojni promašaji na obe strane. Zvezda je bolje krenula u drugug četvrtinu, Kalinić je pogodio trojku za prvu dvoifrenu prednost branioca titule 24:14 u 14. minutu. Međutim, nisu crveno-beli nastavili u tom ritmu niti slomili otpor rivala, a Panteri su to iskoristili i serijom 12-4 uspeli da priđu na 28:26 u 17. minutu. Zvzeda je uspela da odbije taj nalet domaćina i na poluvreme ipak ode sa vođstvom 34:31.

Panteri su uspeli da jače uđu u nastavak meča i priđu na 37:35 u 23. minutu, a zatim i propuste napad za izjednačenje. Zvezda je to uspela da kazni, a trojke Ivanovića, Lazića i Markovića odvele su crveno-bele do maksimalne dvocifrene prednosti 55:43 u 29. minutu, da bi u poslednju četvrtinu ušli sa vođstvom 59:45. Poslednjih 10 minuta bili su samo formalnost. FMP je pokušavao da smanji zaostatak i vrati se u meč, ali je Crvena zvezda konstantno održavala dvocifrenu prednost, mirno privela utakmicu kraju i osvojila 22. titulu.

FMP - CRVENA ZVEZDA 59:71 (9:15, 22:19, 14:25, 14:12)

DVORANA: FMP.

SUDIJE: Glišić, Jevtović, Ninković.

GLEDALACA: 3.212.

FMP: Tasić 6, Radonjić 14, Izundu 2, Simović 3, Manojlović 3, Pavićević 7, Zajc, Vujičić, Šaranović 2, Nerandžić 11, Stepanović 11, Lakić.

CRVENA ZVEZDA: Lazić 7, Kalinić 12, Marković 8, Vajt 5, Kuzmić 9, Lazarević 3, Davidovac, Mitrović 4, Simonović 2, Ivanović 21, Cirbes.

40. minut
Kraj meča. Crvena zvezda je osvojila 22. titulu nacionalnog prvaka pošto je savladala FMP sa 71:59.
38. minut
Kuzmić je pogodio samo jedno slobodno bacanje, Zvezda vodi 70:55.
35. minut
Marković postiže trojku i donosi Zvezdi prednost 66:52. Crveno-beli su sve bliže pobedi.
33. minut
Radonjić pogađa trojku i FMP smanjuje na 61:51.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Zvezda vodi 59:45.
29. minut
Lazić pogađa trojku za novu maksimalnu prednost Zvezde 55:43.
27. minut
Ivanović pogađa trojku i Zvezda ponovo ima dvocifrenu prednost, 51:41.
25. minut
Marković pogađa trojku i Zvezda vodi 43:38.
23. minut
Bolje je ušao FMP u treću deonicu, Nerandžić zakucava i Panteri prilaze na 37:35.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Zvezda vodi 34:31.
19. minut
Kalinić poenima uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem povećava prednost crveno-belih na 31:36.

KK Crvena zvezda / Izvor: Srbija Danas / Saša Džambić