14°C
12.05.2024.
117.1305
108.6856

ŠANSE ZA TOP 8 SVE MANJE: Zvezda u poslednjih pet minuta POKLONILA pobedu Bajernu

02.03.2023. 19:49
Luka Vildoza
Luka Vildoza / Izvor: MN Press

Crveno-beli pretrpeli 15. poraz u Evroligi.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Bajerna u Minhenhu sa 87:80 (19:23, 22:15, 11:18, 35:24) u 26. kolu Evrolige i tako pretrpeli 15. poraz u Evroligi. Crveno-beli su imali debvet poena prednosti pet minuta pre kraja meča, ali su do kraja odigrali veoma loiše pa je Bajern stigao do potpunog preokreta i trijumfa.

MOŽE BITI SAMO JEDAN: Tinja sukob na relaciji Obradović-Džejms čeka se EKSPOLOZIJA

SRUŠIO MAKABI, PA DOBIO UGOVOR: Džikić već zna gde će raditi sledeće sezone

NA OVO SE ČEKALO MESECIMA: Kampaco debitovao za Zvezdu u Evroligi i odmah pogodio trojku (VIDEO)

Početak meča pripao je Bajernu, ali nije bilo mnogo poena pa je domaćin vodio 5:3 posle tri minuta igre. Uspeo je Bajern još minut da drži prednost da bi Nedović sa pet uzastopih poena doneo prvo vođstvo crveno-belima 10:7 u 5. minutu. Igralo se u narednim minuta poen za peona, a do prvih u Evroligi u Zvezdinom dresu je stigao i Kampaco trojkom kojom su crveno-beli 13:11 u 7. minutu. U završnici četvrtine se pored Kampaca razigrao i Petrušev i Zvezda je stigla do sedam poena prednosti, da bi Vladimir Lućić u poslednjoj sekundi pogodi otrojku i smanjio zaostatak Bajerna na kraju prve četvrtine nas 23:29.

Domaćin je bolje otvorio drugu deonicu i preko Vinston i Gifaja izjednačio na 23:23 u 12. minutu. Zvezda je imala problema u napadu u uvodnim minutima prve četvrtine, Petrušev je pogodio dva od četiri slobodna bacanja, a na drugoj strani je Bajern sa dve uzastopne trojke Silija i Vinstona zaokružio seriju 12-2 od početka četvrtine i vodio 31:25, a Duško Ivanović bio primoran da zatraži tajm-aut. Vinston je pogodio još jednom za Bajernovih +8, da bi Vildoza postigao trojku u 16. minutu  za prve poene Zvezde iz igre u drugoj četvrtini i smanjenje 33:28. Vinston je nastavio da pogađa, ali je Vildoza odgovorio na drugoj strani da bi Lazarević pogodio trojku i smanjio na 37:33 u 17. minutu. Dobrić je na poene Hantera odgovorio trojkom, Zvezda je smanjila na 39:36, a Andrea Trinkijeri zatražio tajm-aut. Kampaco je odlično pronašao Martina kojem nije bilo teško da pogodi za 41:38 što je bio i rezultat prvog poluvremena pošto Bajern nije iskoristio poslednji napad.

Dva i po minuta u trećoj deonici nije bilo poena sve do pogodaka Kamapca sa linije za slobodna bacanja kojim je Zvezda prišla na 41:40, da bi Petrušev pogodio trojku za vođstvo crveno-belih 43:41 u 24. minutu. Nastavila je Zvezda sa dobrom odbranom u trećoj četvrtini, pogodio je Kampaco iz izgre i Mitrović jedno slobodno bacanje za vođstvo 46:41 u 26. minutu. Bajern je tek u šestom minutu treće četvrtine pogodio prvi put preko Gifaja, ali je odmah na drugoj strani pogodio Petrušev na asistenciju Kampaca, da bi Vildoza pogodio dva penala, a zatim i Martin za maksimalnih +9 Zvezde (52:43) u 28. minutu posle čega je Trinkijeri zatražio tajm-aut. Isplatilo se to Bajernu koji je preko Hantera i trojkom Lučića smanjio na 52:48 minut kasnije pa je Ivanović zatražio tajm-aut. Sa četiri poena je Zvezda ušla u poslednju deonicu posle slobodnih bacanja koje je pogodio Vinston.

Furizno je Zvezda otvorila poslednju četvrtinu poenima Martina i trojkom Kampaca za vođstvo 61:54 i posle minuta igre Trinkijeri je odmah zatražio tajm-aut. Zvezda je imala problema sa ofanzivnim skoko Bajerna i posle jednog takvog je lopta došla do Lučića koji je pogodio trojku, a zatim još jednu i Bajern je prišao na 68:66 u 34. minutu. Ipak, Nedović je odgovorio sa 2+1 i Zvezda je ponovo imala nešto veću prednost 71:66, da bi Nedović sa još četiri vezana poena doneo Zvezdi ponovo maksimalnih +9 (75:66) u 35. minutu. Međutim, Bajern je odgovorio serijom 7-0 i prišao na 75:73 u 37. minutu, pa je Ivanović reagovao tajm-autom. Nije to urodilo plodom pošto je Gilespi doneo izjednačenje Bajernu, a zatim je Volden pogodio trojku za potpuni preokret Bajerna 78:75 zahvaljujući seriji 12-0 na ulasku u 39. minut. Vildoza je konačno pogodio za Zvezdu, ali je Vajler-Veb poentirao o tablu. Pogodio je zatim i Volden, pa ni trojka Kampaca nije mnogo promenila u konačnom ishodu.

BAJERN CRVENA ZVEZDA 87:80 (19:23, 22:15, 11:18, 35:24)

DVORANA: Audi Dom

SUDIJE: Olegs Latiševs, Karlos Peruga, Tomaš Travicki

BAJERN: Vajler-Bab 7, Volden 7, Sili 3, Vinston 20, Gifaj 11, Hanter 8, Bonga, Lučić 20, Obst 3, Zipser, Vimberg, Gilespi 8

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 18, Lazarević 3, Kampaco 16, Mitrović 5, Martin 8, Dobrić 3, Ivanović, Nedović 15, Marković, Kuzmić, Petrušev 10, Bentil 2