PANTERI RAVNOPRAVI SAMO JEDNU ČETVRTINU: Zvezda ubedljivo startovala u finalu

17.06.2022. 18:28
Ognjen Kuzmić
Ognjen Kuzmić / Izvor: MN Press
Drugi meč na programu u nedelju od 20 časova.

Košarkaši Crvene zvezde poveli su sa 1-0 u finalnoj seriji Košarkaške lige Srbije pošto su savladali u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' ekipu FMP-a vrlo ubedljivo sa 110:71 (24:18, 29:11, 26:23, 31:19). Drugi meč finala igra se u nedelju od 20 časova, a domaćin tog meča je FMP.

Šamrokov trk ka tituli za najveću kvotu na svetu

NEIZVESNOST GLAVNA PREPREKA: Zlatibor odustao od FIBA Lige šampiona

IZNENAĐENJE U MOSKVI: Makedonac novi trener CSKA (FOTO)

FMP je u prvo meču finala ravnopravan protivnik braniocu titule bio samo u prvoj četvrtini, iako su crveno-beli konstantno bili u prednosti. Panteri su koristili činjenicu da Zvzedi nije u prvoj deonici išao šut za tri poena, ali su zato crveno-beli do poena stizali iz reketa gde je odličan bio Ognjen Kuzmić, pa je tim Dejana Radonjića na kraju prve četvrtine imao prednost 24:18. Izgledalo je da bi FMP mogao da se potpuno vrati u meč na startu druge deonice, ali zapravo u tom periodu igre Zvzeda i rešila poitanje pobednika. Panteri su uspeli da stignu do 24:22 u 11. minutu, da bi crveno-beli napravili seriju 15-0 u narednih šest minuta za vođstvo 39:22. FMP je konačno uspeo da posle šest minuta stigne do poena, ali povratka za Pantere više nije bilo, a crveno-beli su na poluvremenu imali prednost 53:29.

Bilo je jasno da je utakmica rešena, pa je u drugi 20 minuta Zvezda odrađivala posao, ali nije bilo opuštanja u timu Dejana Radonjića. Proradio je crveno-belim i šut za tri poena i prednost je konstantno rasla, da bi početkom poslednje deonice stigla i do 30 razlike, a u jednom trenutku u završnici bilo je i 40 poena prednosti, pa je bilo samo pitanje sa kojom prednošću će Zvezda trijumfovati.

CRVENA ZVEZDA - FMP 110:71 (24:18, 29:11, 26:23, 31:19)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Obrknežević, Nikolić, Stefanović.

GLEDALACA: 3.978.

CRVENA ZVEZDA: Kalinić 4, Holins 6, Marković 9, Vajt 9, Kuzmić 17, Lazarević 8, Davidovac 2, Mitrović 11, Lazić 11, Dobrić 14, Ivanović 13, Cirbes 6.

FMP: Pavićević 1, Vujičić 3, Tasić 19, Radonjić 14, Simović, Šaranović 4, Izundu 3, Nerandžić 16, Stepanović 9, Manojlović 2, Lakić.

40. minut
Kraj meča, Crvena zvezda je slavila sa 110:71 i povela sa 1-0 u seriji.
37. minut
Cirbes pogađa za 40 poena prednosti Zvezde, 103:63.
33. minut
Zvezda je je povećala vođstvo na preko 30 poena razlike, 87:54.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Zvezda vodi 79:52.
28. minut
Ivanović je solo akcijom došao do poena, Zvezda vodi 72:46.
26. minut
Lazić je postigao pet vezanih poena i Zvezda ima maksimalnu prednost 67:42.
23. minut
Energičnije je FMP otvorio treću četvrtinu, ali Zvezda održava 20 poena prednosti, 55:35.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Zvezda je trojkom Dobrića uz zvuk sirene stigla do vođstva 53:29 na poluvremenu.
18. minut
Radonjić je postigao trojku i spustio FMP na ispod 20 razlike, 46:27.
16. minut
Mitrović postiže poene, a Zvezda povećava prednost 37:22.
14. minut
Poenima Holinsa sa penala Zvezda stiže do prve dvocifrene prednosti na meču, 32:22.
13. minut
Činilo se da je FMP bolje krenuo u drugu četvrtinu, ali je Zvezda odbila nalet Pantera i vodi 28:22.