21°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

VELIKI PREOKRET CRVENO-BELIH ZA PLASMAN U FINALE: Zvezda omađijala koš u drugom poluvremenu i savladala Partizan

17.02.2023. 20:19
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Tim Duška Ivanovića braniće trofej protiv Mege sutra od 21 sat.

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća pošto su posle preokreta u drugom poluvremenu savladali večitog rivala Partizan sa 83:5 ( 15:21, 19:23, 25:14, 24:17) i tako će imati poriliku da brane trofej osvojen prošle sezone. Crveno-belima će sutra od 21 sat protivnik biti Mega koja je savladala FMP.

NEĆE DUGO BITI U JUTI: Rasel Vestbruk na meti moćnog tima

VELIKA BORBA, PREOKRET, PREKID... Večiti saznali rivala u finalu Kupa

JAKO NEPRIJATNO: Monako iznenađujuće eliminisan u Kupu Francuske

Posle izjednačenog početka meča, Partizan je bio taj koji je prvi počeo da gradi prednost. Crno-beli su bili odlični u šutu za tri poena, a Ledej je sa dve trojke doneo crno-belima 12:7 u 7. minutu. Pokušavala je Zvezda da održi korak, ali nije bila previše uspešna u tome, da bi Avramović trojkom doneo vođstvo Partizanu na kraju prve četvrtine 21:15. Parizan je držao prednost na početku druge deonice 23:17 da bi posle jedne situacije kada je Petrušev promašio zakucavanje, Ivanović veoma burno reagovao tražeći faul koji nije dosuđen i zbog toga isključen posle dobijene dve tehničke greške. Panter je pogodio dva bacanja, a zatim i Ledej još jednu trojku i Partizan je imao prvu dvocifrenu prednost 29:17 u 12. minutu. Crno-beli su bili u ozbiljnom naletu i maksimalno su koristili svaku priliku pa je Partizan poveo sa maksimalnih 18 poena prednosti 44:26 u 18. minutu. Ipaka, Bentil je do kraja poluvremena bio taj koji jde pogađao za Zvezdu koja je serijom 8-0 posle prvih 20 minuta imala 10 poena zaostatka (44:34).

Šta se dogodilo sa Partizanom u drugom poluvremenu ostaje na Željku Obradoviću da otkrije, ali crno-beli su potpuno podbacili u drugih 20 minuta. Razigrali su se Fakundo Kampaco i Luka Vildoza i u 24. minutu Zvezda je prišla na 50:45. Obradović je reagovao tajm-autom i to je na kratko pomoglo Partizanu koji je uspeo da odbije Zvezdni nalet i stigne do vođstva 58:52 posle Nanelijevih 2+1 u 27. minutu. Međutim, u poslednja tri minuta Zvezda je serijom 7-0 koju je krunisao trojkom Petrušev stigla do vođstva 59:58 na ulasku u poslednju deonicu.

Odlučujućih deset minuta meča Anđuđić je otvorio pšoenima, ali su Petruševi  Nedović doneli Zvezdi 66:60 u 32. minutu. Minut kasnije Nedović je pogodio trojku za prednost Zvezde 69:60 i Obradović je zatražio tajm-aut koji se prodružio jer je usledio prekid pošto su sudije otišle u svlačionicu zbog ubacivanja predmeta u teren. Prekid je trajao dvadesetak minuta, a u nastavku je Lesor prvi postigao poene. Ipak, Mitrović je bio taj koji je u tim trenucima odgovarao na napade Partizana i doneo je Zvezdi prvu dvocifrenu prednost 75:64 u 36. minutu. Usledio je odgovor Partizana serijom 9-2 zahvaljujući trojkama Ledeja i Nanelija i akcijom Nanelija 2+1 i crno-beli su prišli na 77:73 dva minuta pre kraja. Usledio je tajm-aut Zvezde i faul Lesora nad Vildozom na šutu za tri. Argentinac je pogodio sva tri bacanja, zatim je i Bentil poentirao posle izgubljene lopte Nanelija i crveno-beli su vodili 82:73 minut pre kraja. Trijumf Zvezde i plasman u finale potvrdio je Kampaco jednim pogođenim bacanjem, pa je Egzum mogao samo da ublaži poraz sa dva pogodđena bacanja u poslednjoj sekundi meča.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 75:83 (21:15, 23:19, 14:25, 17:24)

DVORANA: Čair

SUDIJE: Nikolić, Obrknežević, Čalić

GLEDALACA: 6.200

PARTIZAN: Vukečvić, Ledej 16, Drezgić, Avramović 3, Panter 12, Smailagić, Egzum 8, Mikić, Naneli 19, Lesor 13, Trifunović 2, Anđušić 2.

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 15, Lazarević, Kamapco 12, Mitrović 11, Lazić 3, Martin 2, Dobrić 4, Nedović 14, Marković, Kuzmić, Petrušev 14, Bentil 8.

40. minut
Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća pošto su savladali Partizan sa 83:75.
39. minut
Bentil pogađa uz faul Ledeja kojem je to peta lična greška i za njega je meč završen. Bentil nije pogodio dodatno bacanje, ali Zvezda vodi 82:73.
38. minut
Naneli je pogodio 2+1, Panter je dodao trojku i Partizan je smanjio na 77:73, a pomoćnik Ivanovića Karles Marko zatražio tajm-aut.
36. minut
Mitrović jedini poentira za Zvezdu u nastavku utakmice, postiže svoj šesti poen, crveno-beli imaju prvu dvocifrenu prednost na meču 75:64. Obradović je zatražio tajm-aut.
34. minuta
Lesor je prvi pogodio posle prekida, ali je Mitrović vratio posle sjajne asistencije Kampaca, Zvezda vodi 71:62.
33. minut
Nedović je pogodio trojku posle još jednog neiskorišćenog napada Partizana. Zvezda vodi 69:60, a Obradović je zatražio tajm-aut. Usledio je prekid pošto su sudije napustile parket i tošle u svlačionicu zajedno sa delegatom. Meč je nastavljen posle dvadesetak minuta.
32. minut
Anđušić je izgubio loptu, a Petrušev je pogodio uz faul, ali nije pogodio dodatno bacanje i Zvezda vodi 66:60.
31. minut
Nedović pogađa trojku i Zvezda vodi 64:60.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Petrušev je pogodio trojku i doneo Zvezdi prednost na kraju treće četvrtine 59:58 serijom 7-0.
27. minut
Naneli je pogodio 2+1, a Mitrović je zatim pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja i smanjio zaostatak Zvezde na 58:52.
26. minut
Lesor zakucava, a i Naneli poentira i Partizan prekida nalet Zvezde i vodi 54:47, ali je Vildoza pogodio trojku i crveno-beli prilaze na 54:50.
24. minut
Vildoza je prvo pogodio za dva preko Lesora da bi zatim postigao i trojku. Zvezda je smanjila na 50:45, a Željko Obradović zatražio tajm-aut.
23. minut
Kampaco je pogodio i trojku, ali je na drugoj strani Panter vratio sa 2+1 i rezultat je 50:40.
22. minut
Naneli je pogodio za 2+1. ali je Kampaco pogodio tri od četiri penala i smanjio zaostatak Zvezde na 47:37.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Zvezda je uspela serijom 8-0 da smanji zaostatak na 44:34.
18. minut
Panter donosi maksimalnu prednost Partizanu 44:26, da bi brzo uzvratio Vildoza 44:28.
16. minut
Lesro je pogodio za 2+1 i Partizan povećava prednost 37:23.
15. minut
Naneli je pogodio trojku i Partizan ponovo ima dvocifrenu prednost 31:21.
12. minut
Čuva Partizan prednost na startu druge deonice poenima Ledeja, 23:17. Petrušev je promašio zakucavanje, Duško Ivanović je burno protestovao i vrlo brzo dobio dve tehničke greške i isključen je. Panter je pogodio oba bacanja, a Ledej trojku i Partizan je stigao do prve dvocifrene prednosti 29:17, da bi Nedović poentirao u narednom napadu Zvezde i smanjio na 28:19.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Avramović je pogodio trojku za Partizan, Nedović nije uspeo da pogodi trojku sa zvukom sirene i Partizan vodi 21:15 na kraju prve četvrtine.
8. minut
Mitrović je prekinuo post Zvezde, na drugoj strani je pogodio Trifunović posle ofanzivnog skoka, da bi Nedović pogodio uz faul Lesora , ali nije iskoristio bacanje i Partizan vodi 14:11.
7. minut
Poveo je Partizan posle poena Lesora iz kontre 9:7, da bi zatim Ledej postigio drugu trojku za 12:7, a Duško Ivanović je zatražio tajm-aut.
2. minut
Nešto bolje je Zvezda ušla u ovaj duel i povela posle trojek Lazića 5:2, ali je odmah Ledej vratio trojku za 5:5, da bi u narednom napadu crveno-belih Kampaco postigao poene za 7:5.