EVROLIGA: Pobede Fenerbahčea i Olimpijakosa za radost navijača Partizana

01.03.2024. 21:05 22:40
Marko Gudurić, Kevin Panter
Marko Gudurić, Kevin Panter / Izvor: MN Press

Rezultati koji odgovaraju crno-belima u borbi za plej-in.

Fenerbahče je napravio važan korak ka direktnom plasmanu u plej-of pobedom nad Baskonijom rezultatom 111:96 u 27. kolu Evrolige.

DURENT SE BAŠ MANGUPIRA, PALO PONIŽAVANJE: Šta će na sve ovo reći reprezentativci Srbije?Kevin Durent, košarkaška reprezentacija Srbije

DURENT SE BAŠ MANGUPIRA, PALO PONIŽAVANJE: Šta će na sve ovo reći reprezentativci Srbije?

VOLEO BIH DA IGRAM EVROLIGU: Zvezda ili Partizan? Evo šta je odgovorio Nikola JovićNikola Jović

POZIV JE STIGAO: Ovakva ponuda se ne odbijaŽeljko Obradović

POZIV JE STIGAO: Ovakva ponuda se ne odbija

Istanbulski tim slomio je otpor ekipe Duška Ivanovića u poslednjoj četvrtini koju je dobio sa 33:18.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Najdžel Hejs-Dejvis sa 19 poena, a odličan je bio reprezentativac Srbije Marko Gudurić (3/5 za tri) sa 13 poena i šest asistencija.

Sa druge strane, Vanja Marinković je bio najproduktivniji u gostujućem timu sa 18 poena (5/6 za dva), dok je podbacio Markus Hauard koji je ubacio samo četiri poena, pošto je brzo dobio četiri lične greške.

Fenerbahče sada ima skor 16-11 na sedmom mestu evroligaške ŧabele, dok je Basskonija osma sa učinkom 14-13.

Porazom šanskog tima profitirao je i Partizan u borbi za plasman u plej-in prestižnog takmičenja.

Olimpijakos je slavio kao gost protiv Žalgirisa 95:76 i zadržao šestu pozciju na tabeli koja direktno vodi u doigravanje.

Atinjani su bili mnogo bolji rival u drugom poluvremenu posle dve izjednačene četvrtine na vrlo vrućem terenu.

Tomas Vokap je briljirao protiv nekadašnjeg tima sa 22 poena i sedam asistencija, dok je Šekil Mekisik sakupio 20 poena i po tri skoka i asistencije. Filip Petrušev je zabeležio šest poena uz tri uhvaćene lopte.

Kinan Evans je sa 18 poena bio prvi strelac Žalgirisa, koji je ovim porazom značajno umanjio šanse za plasman u plej-in.