ISTORIJA SE PONOVILA! Panter antologijskom BOMBOM srušio Real na dan Kecmanove trojke! (VIDEO)

25.04.2023. 20:00 23:27
Kevin Panter i Rudi Fernandez
Kevin Panter i Rudi Fernandez / Izvor: MN Press

Drama i brejk crno-belih u Madridu.

Kevin Panter kao 2010. godine na današnji dan Dušan Kecman! Istorija se ponovila, Partizan je magičnim šutem za tri poena dobio Real Madrid 89:87 (22:22, 26:22, 15:20, 26:23) kao nekada Cibonu u finalu Jadranske lige i poveo sa 1:0 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige! Dijamantski vredan trijumf crno-belih...

STIŽE PRE KRAJA SEZONE: Milutinov oblači crno-beli dres?

MADRID - NEOSVOJIVA TVRĐAVA ZA CRNO-BELE: Može li Partizan da sruši tradiciju?

VELIKA ŠANSA ZA PARTIZAN: Real DRASTIČNO oslabljen

Borili su se kao lavovi crno-beli protiv favorizovanog domaćina, imali sedam poena minusa u finišu meča, ali su zahvaljujući kapitenu uspeli da načine brejk u Madridu. Panter je pogodio trojku za trijumf na 0,4 sekunde pre poslednjeg zvuka sirene preko ruke Jabuselea i doneo neopisivo slavlje navijačima Partizana.

Panter je u poslednja dva minuta dao i trojku uz dodatno bacanje, pa još dva penala i sa devet poena u završnici lansirao srpskog velikana ka evroligaškoj orbiti. Amerikanac sa pasošem naše zemlje je završio meč sa 26 poena i šest asistencija i indeksom korisnosti 33, ali bi bilo nepravedno zapostaviti ostale momke iz tima Željka Obradovića.

Alen Smailagić je sa tri trojke u uvodnoj deonici pokrenuo tim, odličan je po nepisanom pravilu bio Zek Ledej, Jam Madar je ubacio dve važne trojke kada je stao šut, Aleksa Avramović bio hladnokrvan kada je bilo neophodno, Matijas Lesor se nosio kao tigar sa teškašima Reala, Dante Egzum uvek opasan...

Madriđani imaju problem jer su osim poraza od Partizana u drugom poluvremenu ostali i bez povređenog centra Valtera Tavaresa koji je do izlaska sa terena sakupio 12 poena i pet skokova.

Drugi meč četvrtfinalne serije igra se u četvrtak u 20.45 časova.

Real Madrid - Partizan 87:89 (22:22, 22:26, 20:15, 23:26)

Dvorana: Vizink centar u Madridu.

Sudije: Robert Lotermozer, Gitis Vilijus, Emin Mogulkok.

REAL MADRID: Vilijams-Gos 6, Kozer 3, Rendolf 3, Fernandez 2, Hanga 5, Hezonja 8, Rodrigez, Dek 24 (8sk), Tavares 12, Ljulj, Jabusele 14, Musa 10.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 13, Avramović 8, Panter 26 (6as), Smailagić 11, Papapetru, Eksum 11, Naneli 2, Lesor 11, Trifunović 1, Anđušić, Madar 6.

Dešavanja iz “Vizink centra” pratili ste u tekstualnom prenosu na našem portalu.

KRAJ MEČA

40. minut
Faul Muse, Panter je na liniji za slobodna bacanja. Hladan kao špricer oba puta, 84:86! Međutim, Dek je pogodio ulaz i dobio je faul. Imaće dodatan pokušaj sa linije penala na 21 sekundu do kraja, Argentinac je precizan - 87:86. Auuuu, kakva trojka Pantera na 0,4 sekunde do kraja!!!! Partizan vodi I dobija prvi meč četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige, 87:89!
39. minut
Rudi Fernandez je poentirao dva puta s apenala, a onda sjajn prodor Egzuma. Dao je koš, a dobio je Australijanac i dodatno slobodno bacanje koje je iskoristio, 82:84. Vilijam-Gos je nekako poentirao za dva, 84:84, a onda su crno-beli odigrali statičan napad, pa Smailagić nije uspeo da pogodi obruč u poslednjim sekundama poseda. Egal pred minut odluke, 84:84!
38. minut
Gabrije Dek je nezaustavljiv, 79:75. Odgovara Panter sigurnom realizacijom slobodnih bacanja, 79:77. Na drugoj strani Musa je pogodio jedan penal, 80:77 na dva i po minuta do kraja. A, onda je Panter ubacio trojku i dobio faul!!! Iskoristio je slobodno bacanje, vode crno-beli, 80:81!
37. minut
Real je imao 77:70, a onda je Lesor pogodio dva bacanja, a Avramović ubacio trojku. Ponovo su crno-beli u igri, nema predaje! 77:75
34. minut
Nadmudrivanje Deka i Lesora u poslednjim napadima. Sreća za Partizan, Musa je promašio zicer u kontranapadu. Madriđani su na plus pet pošto se Musa iskupio u sledećem napadu sa linije penala, 75:70. Prethodno je Trifunović promašio otvorenu trojku iz kornera.
32. minut
Madar pogađa trojku, lopta je "jedva" ušla u koš kao i kod prve trojke Izraelca. To su jedini pogoci sa distance crno-belih u drugom poluvremenu, a u prvom su ubacili osam. Zakucavanje Lesora i Partizan je opet na minus jedan, 69:68.
31. minut
Nije dobro počela poaslednja četvrtina za Partizan. Musa je pogodio trojku i Obradović je odmah tražio tajm-aut posle nepunih pola minuta, 67:63.

4/4

30. minut
Uspeli su crno-beli da dođu do plus tri zahvaljujući dobro koncentraciji na liniji penala Ledeja i Egzuma, 60:63. Međutim, posle sumnjivog faula Ledeja, Musa je dobio tri slobodna bacanja i pogodio dva. Egzum nije realizovao ulaz, pa je domaćin dobio šansu da povede u smiraj trećeg kvartala. Gabrijel Dek je stao na liniju penala posle lične greške Nanelija, na kraju 3/4 rezultat je 64:63.

28. minut
Stali su crno-beli u napadu. Madar je uspeo da prekine post dug skoro četiri minuta trojkom iz kornera. Real je zatim izjednačio prvim poenima Muse, 58:58.
26. minut
Domaćin je napravio seriju 8:0 za vođstvo 56:55. Trojku je pogodio Kozer, a onda je Lesor načinio grešku u koracima.
24. minut
Čim je kročio na teren Rendolf je pogodio trojku. Panter zatim nije bio precizan u šutu sa distance, a ni za dva poena, 51:55.
23. minut
Ubrzava Partizan! Poeni Avramovića, pa kontranapad i realizacija Ledeja na asistenciju Pantera uz faul Jabuselea, 48:55.
22. minut
Jabusele i Tavares su dobro počeli drugo poluvremen. Na drugoj strani je poentirao Smailagić, ali je centar crno-belih zatim načinuio faul u napadu, 48:50.

3/4

20. minut
Panter igra kao lav u finišu prvog poluvremena. Bek crno-belih je stigao do 15. poena. Jabusele je novom trojkom istopio donekle minus, 42:46. Hezonja je zaradio treću ličnu grešku, koliko ima i Musa. To su odlične informacije za Željka Obradovića. Ledej je realizovao dva slobodna bacanja, a Vilijams-Gos je postavio konačan rezultat prvog poluvremena, 44:48.

18. minut
Panter je u strašnoj revolveraškoj seriji. Kapiten Partizana je postigao tri trojke u kratkom periodu, jednu i Egzum. Panter je dodao i dva penala, vodi srpski tim, 39:44.
14. minut
Prekinuo je Ledej seriju Reala. Domaćin je u problemu u napadu, Musa je napravio dve lične greške zaredom u ofanzivi, 30:24. Hezonja je zatim napravio još jedan faul u napadu. Crno-beli su ponovo živnuli, Egzum je bio precizan sa linije za slobodna bacanja, a Lesor je zakucao za 30:28.
12. minut
Hanga ubacuje dva plus jedan, pa Jabusele trojku. Real vodi 28:22, loš početak drugog kvartala za crno-bele. Hanga povećava seriju na 8:0, 30:22, tajm-aut za Željka Obradovića.

2/4

10. minut
Real je posle serije 10:2 poveo sa 20:19. Međutim, Naneli vraća prednost gostima, 20:21. Posle Deka razigrao se Jabusele u finišu uvodne deonice, 22:21. Egzum sa penala pola-pola, 22.22. Kraj prve četvrtine.
8. minut
Dek je vezao četiri poena, ima ih trenutno sedam. Lesor je pogodio posle ofanzivnog skoka, a onda je Papapetru promašo otvoren šut sa distance. To je kaznio zakucavanjem Tavares, 16:19.

6. minut
Dek je peontirao posle prodora, a onda je za tri poena pogodio i Avramović. Četiri trojke crno-belih u ranoj fazi meča, 10:17.
5. minut
Neverovatno! Treća trojka centra Smailagića za 6:14!
4. minut
Na trojku Hezonje istom merom je uzvratio raspoloženi Smailagić koji već ima šest poena. Panter je realizovao dva penala za plus šest, 5:11.
2. minut
Dobar početak Partizana. Posle slobodnog bacanja Trifunovića, poentirao je Ledej za dva, a Smailagić je ubacio trojku za 2:6.