KLS SUPER LIGA: Partizan DINAMIČNO oporavio od derbija! (FOTO)

29.04.2017. 21:19
Vanja Marinković / Izvor:
Tim iz Humske rutinski upisao drugu pobedu.

Meč trećeg kola Super lige Partizan – Dinamik pripao je crno-belima, koji su savladali vrlo dobre goste rezultatom 76:66.

Izabranici trenera Miroslava Nikolića ušli su u meč sa velikim motivom i elanom,  prvi su poveli i imali prednost vrći deo uvodne deonice.

POSLE MEČA U ŽELEZNIKU: Radonjić zadovoljan, Čovića sramota (FOTO)

SUPER LIGA: Zvezda u laganom ritmu protutnjala kroz Železnik (FOTO)

Posle početnog naleta gostiju, vođena je izjednačena borba, a nakon 4:7 (4. minut), rezultat je poravnao Ratkovica trojkom 7:7 (5. minut). Međutim, ekipa Dinamika je ponovo stekla preimućstvo 9:14 (7. minut, Bruks), zatim i 11:16 (8. minut, Frend), što je tim iz Humske opet anulirao, da bi Gordon doneo prvo vođstvo Partizanu na utakmici - 18:16 (12. minut).

Tada su puleni Aleksandra Džikića krenuli u ofanzivu i očas posla stigli do „plus osam“ 28:20 (16. minut, trojka Marinkovića).

Na veliki odmor se otišlo kod rezultata 40:31, a u drugom poluvremenu su domaći produžili sa dominacijom.

Gordon, Birčević, Marinković, potpomognuti Veličkovićem, koji je na ovom meču imao veoma malu minutažu i ostalima u crno-belom timu, rutinski su održavali dvocifreno vođstvo. Gosti su tada polako počeli da posustaju, a prvi znaci predaje nazirali su se u 31. minutu, kod „minus 15“ (67:52, Pot).

TROJKA I RAMPA: Ovako je bivši ljubimac ZVEZDAŠA doneo trijumf svom timu (VIDEO)

Razlika u korist Partizana se do kraja utakmice nije spustila na jednocifrenu vrednost, kreala se između 10 i 15 poena i u završnici, pogotovo u poslednjem minutu meča malobrojna publika u dvorani „Aleksandar Nikolić“ se dosađivala, jer su u tim trenucima i u celoj četvrtoj četvrtini oba tima bila prilično neefikasna.

A crno-beli su lagano, znalački stigli do zasluženog trijumfa.

SUPER LIGA, 3. KOLO

FMP - Crvena zvezda 64:91

Spartak – Borac 75:68

Mega Leks - Vršac 93:91

Partizan - Dinamik 76:66

Tabela: Crvena zvezda 3-0, FMP 3-1, Partizan  2-1, Mega Leks 2-1, Borac 1-2, Dinamik 1- 2, Spartak 1-2, Vršac 0 -3.

PARTIZAN – DINAMIK   76:66 (14:16, 26:15, 25:21, 11:14)

DVORANA: „Aleksandar Nikolić“