SUPER LIGA: Zvezda u laganom ritmu protutnjala kroz Železnik (FOTO)

29.04.2017. 16:51
Mrko simonović

Crveno-beli zabeležili novi trijumf u elitnom domaćem šampionatu.

Na meču trećeg kola Super lige FMP – Crvena zvezda slavila je ekipa Crvene zvezde - 64:91.

Domaći tim je bolje otvorio susret, poveo 8:2 (3.minut, trojka Čovića), ali je Zvezda ubrzo izjednačila rezultat (8:8, 5. minut i 14:14, 8. minut). Do kraja te četvrtine vođena je ravnopravna borba, a onda je šampionski tim dodao gas i krenuo u odlučujući juriš.

Preokret se dogodio trojkom Simonovića (21:22, 10. minut), a uslovno rečeno, gosti, u toj deonici su postepeno povećavali prednost. Rutinski su Simonović, Kuzmić i ostali u timu sa Malog Kalemegdana gazili ka ubedljivom trijumfu i taj kvartal su rešili sa 11 poena viška, a na veliki odmor se otišlo kod rezultata 37:47.

NIKAD ISKRENIJI: Kalinić pričao o treneru Obradoviću, Zvezdi i otkrio da li će igrati na EP (FOTO)

DEVOJKA JE SVE SNIMILA: Jokić je talentovan za košarku, a kad čujete kako PEVA … (VIDEO)

U trećem periodu Zvezda je pokazala punu snagu i stekla ubedljivo vođstvo, raspoloženi Lazić, Simonović i Volters su održali čas košarke, a domaćoj ekipi nije preostalo ništa drugo nego da se bori za što časniji poraz, prvi ove sezone u superligaškoj konkurenciji.

DRAMA SE NASTAVLJA: CSKA još nije dobio protivnika za fajnal-for

Posle 3/4: FMP - KK Crvena zvezda mts 45:74, Lazić 19, Simonović 14 poena #kkcz #Zvezdas #WeAreTheTeam pic.twitter.com/DOxnqkJ72o

SUPER  LIGA, 3.  KOLO

FMP - Crvena zvezda 64:91

Spartak -Borac  (17)

Mega leks - Vršac   (19)

Partizan  - Dinamik  (19.30)

Tabela:  Crvena zvezda 3-0 , FMP 3-1, Borac 1-1, Dinamik 1-1, Partizan 1-1, Mega Leks 1-1, Vršac 0 -2, Spartak 0-2.

FMP - CRVENA ZVEZDA 64:91 (23:22, 14:25, 8:27, 19:17)

Dvorana: FMP Železnik.