PARTIZANU PRIPAO VEČITI DERBI: Sledi borba za trofej Kupa!

02.03.2024. 19:54
Košarkaška lopta
Košarkaška lopta / Izvor: MN Press

Uzbudljivo u Nišu...

Košarkašice Partizana 1953 pobedile su Crvenu zvezdu rezultatom 73:67 i plasirale se u veliko finale Kupa Milan Ciga Vasojević u niškoj dvorani „Čair“,

CRNO-BELA PORODICA: Košarkaši Partizana bodre fudbalere u Humskoj (VIDEO)fkp

CRNO-BELA PORODICA: Košarkaši Partizana bodre fudbalere u Humskoj (VIDEO)

OBRADOVIĆ OTKRIO: Partizan DESETKOVAN ide na Cedevitu!Željko Obradović, KK Partizan

OBRADOVIĆ OTKRIO: Partizan DESETKOVAN ide na Cedevitu!

"PRIREDIĆEMO SPEKTAKL": Zvezdi preti teško gostovanje u Baru!Mihailo Pavićević

"PRIREDIĆEMO SPEKTAKL": Zvezdi preti teško gostovanje u Baru!

One će u nedelju od 19.00 sati igrati sa boljim iz duela Mega MIS – Kraljevo.

Utakmica je počela sa dosta promašaja na obe strane, pa je posle tri minuta igre bilo tek 3:3. Realizovao je Partizan nekoliko napada na pravi način, pogodio četiri trojke (tri Bojana Miškić), pa je u 8. minutu poveo 20:11.

Nije Zvezdu služio šut, pogodila je Jovanović novu trojku za crno-bele, a na prvi odmor se otišlo sa dvocifrenom prednošću Partizana – 26:14.

Na početku druge deonice 28:14 bilo je najvećih 28:14, ali se Zvezda stabilizovala i odgovorila sjajnom serijom 16:2 i u 17. minutu prvi put izjednačila – 30:30. Poentirale su crno-bele posle pet minuta, li je Mišeljić pogodila trojku uz faul i donela Zvezdi višak – 36:33.

Na veliki odmor, crveno-bele su otišle sa 38:33.

U istom ritmu krenula je i treća deonica, sa dosta nerealizovanih napada. Zvezda je držala malu prednost sve do 24. minuta, kada je Partizan ponovo poveo – 43:42. Pogodila je trojku Davinić, pa dvojku Dinčić, a onda još dva penala Davinić za velikih 50:42. Ponovo su crveno-bele jurile minus, a crno-bele pogađale – 52:42, 27. minut.

Pogodila je dva puta zarerom Rojster, ali je odlična Boričić odgovorila trojkom. Na poslednju pauzu, Partizan je otišao sa „plus deset“ – 59:49.

Pogodile su nove trojke Dinčić i Boričić za Partizan i donele posle dva minuta ogromnih 65:51, Nije Zvezda ponovo imala realizaciju ni priključak, a problem je bio i peta lična greška Naumčev u 34. minutu.

Podigla je Boričić na najvećih 68:51 na šest minuta pre kraja, pa je ishod već mogao da se nagovesti. Približila se malo Zvezda zahvaljujući Radulović (59:69, 37. minut), a posle trojke Jovanov 36 sekundi pre kraja prišla i na 65:71.

Izgubile su crno-bele loptu deset sekundi kasnije, Čorto pogodila za dva (67:71), pa Zvezda ponovo presekla loptu. Međutim, promašila je Radulović, pa je faulirana Davinić, koja je pogodila dva penala za 73:67 na 12 sekundi pre kraja i počelo je zasluženo slavlje košarkašica Partizana.