KRAJ ZA ČAČANE: Mega zakazala polufinalni obračun sa Zvezdom

24.05.2022. 20:18
KK Mega
KK Mega / Izvor: MN Press

Beograđani slavili kraj Morave.

Košarkaši Mege plasirali su se u polufinale košarkaše  Superlige Srbije pošto su nakon pobede na domaćem terenu slavili protiv Borca i u Čačku 82:75 (22:27, 15:17, 18:20, 20:18) i ukupnim rezultatom 2:0 zakazali duel protiv Crvene zvezde.

LONČAR O PARTIZANU I ZVEZDI U EVROLIGI: Čisto sumnjam da će to ići tako lako (VIDEO)

NBA DONOSI SPASONOSNO REŠENJE NA STARI KONTINENT: Evroliga i reprezentacije će od togaMNOGO profitrati

BERTOMEU SE NEĆE O TOME PITATI: Beograd ipak može da ima dva kluba u Evroligi

Mega je mnogo bolje otvorila duel i povela sa 10:0, a posebno se istakao Luka Cerovina u uvodnom minutu meča. Beograđani su do maksimalnog vođstva 21:5 došli polovinom prve četvrtine. Čačani su neisu predavali, podigli su ubrzo nivo igre i uspeli da preokrenu rezultat u drugoj deonici kad su poveli sa 32:21. Ipak gosti su na poluvreme otišli sa prednošću - 44:37

Borac je dodao gas u trećoj četvrtini i trojkom Đokovića istopio prednost Mege na svega tri poena, a zatim je Pecarski uz koš-faul doneo izjednačenje Čačanima.

Taman da su ih imali u šaci, košarkaši Borca su ponovo dozvoli da im se Mega odlepi. Izabranici Vlade Jovanovića imali su dvocifrenu prednost pred ulazak u poslednju četvrtinu, ali je Đoković novom trojkom smanjio na devet razlike.

U poslednjoj četvrtini Borac se ponovo opasno približio, ali Mega nije dozvoljavala da ispusti vođstvo i uvek je pojačavala gas kad god mi meč išao ka egalu.

Boriša Simanić je sa 20 poena bio ubedljivo najefikasniji kod pobednika, Uskoković je imao 14 poena, a dva manje Musikić. U redovim Borca sjajan je bio Marko Pecarski sa 25 poena,  Novaković je ubacio 17, a dvocifreni sa po 11 bili su Čarapić i Đoković.

Polufinalne parove KLS-a čine Mega i Zvezda sa jedne i Partizan FMP sa druge strane, a mečevi će se igrati kada se završi finalna serija ABA lige između večitih rivala.