KUVA U GRUPI SRBIJE: Aleksandar Đorđević na rubu eliminacije sa Kinom, Južni Sudan ostaje u igri

28.08.2023. 11:56
Aleksandar Đorđević
Aleksandar Đorđević / Izvor: Profimedia

Ubedljiv trijumf afričke selekcije.

Zakuvalo se u B grupi u kojoj se nalazi selekcija Srbije. Južni Sudan je u drugom kolu savladao Kinu 89:69 (22:14, 22:26, 19:13, 26:16), pa je selekcija Aleksandra Đorđevića na rubu eliminacije. Azijska selekcija će morati ubedljivo da nadigra Portoriko u poslednjoj rundi prve faze (36 razlike) i da uz dva potencijalna trijumfa Srbije izbori najbolji skor u trouglu sa Portorikom i Južnim Sudanom. Zaista teška misija za nekadašnjeg trofejnog igrača naše zemlje i selektora Srbije, dok Južni Sudan ima dobru koš razliku (plus 15).

TALIČNI PORTORIKO: Samo jednom nismo došli do medalje kada smo se njima sastali

ZBOG RUSA SU ISPALI: Francuzi našli "OPRAVDANJE" za neuspeh na Mundobasketu

PRVA SENZACIJA NA MUNDOBASKETU: Francuska ELIMINISANA!

Posle početnog ispipavanja pulsa Južni Sudan je u drugoj polovini uvodne četvrtine stigao do vođstva 19:12 posle serije 10:1.

Afrička selekcija je imala i plus osam, ali je Kina uspela da se konsoliduje i smanji na 24:23 u 13. minutu poenima Vanga. Nuni Omot je zatim u kratkom periodu ubacio osam poena i Južni Sudan se ponovo odlepio, 34:28 u 15. minutu.

Izabranici Aleksandra Đođrewvića nisu mogli da se priberu u napadu, pa je Južni Sudan ubrzo stigao do dvocifrene prednosti, 39:28. Uspela je Kina da se probudi u finišu prvog poluvremena i ode na veliki odmor sa minus četiri, 44:40.

Dugo se lomilo u trećem kvartalu na koju stranu će “otići” utakmica. Na semaforu je pisalo 48:47 za Južni Sudan, pa 50:49, a posle trojke Kakula na dva minuta do isteka treće deonice Južni Sudan je uspeo da se udalji na 56:49. Novi pogodak sa distance u finišu četvrtine, ovoga puta Marijala Šajoka za 63:53, značio je početak kraja za Đorđevićevu selekciju.

Južni Sudan je stekao plus 14 (71:57) na nepunih sedam minuta do kraja. Imala je afrička selekcija i 17 poena prednosti, 79:62 u 38. minutu, pa 20 poena viška, 84:64, za produžetak nade u pozitivan scenario na kraju prve faze takmičenja.

Karlik Džons je bio najefikasniji u pobedničkoj reprezentaciji sa 21 poenom, Ngor Kunai je ubacio 16, Nuni Omot 14, Marijal Šajok 13, a Majok Deng 12.

Kajer Li je u selekciji Kine zabeležio 22 poena, a Rui Žao je postigao 13.