KVALIFIKACIJE ZA SP: Orlovi poraženi na Kritu, Grci sačuvali savršen učinak (FOTO)

13.09.2018. 21:45
Košarkaška reprezentacija Srbije
Košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: fiba.basketball

Treći poraz reprezentacije Srbije.

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je na Kritu od Grčke u prvom meču druge faze kvalifikacija za Svetsko prvenstvo koje se naredne godine održava u Kini. Heleni su slavili sa  70: 63 (18:16, 19:14, 16:15, 19:19) i tako ostali neporaženi u ovim kvalifikacijama, dok su Orlovi zabeležili treći poraz. Ovim porazom situacija još uvek nije postala teška za Srbiju pošto i dalje ima prednost u odnosu na ostale rivale u grupi pošto Grčka i Nemačka imaju skor 7-0.

Start utakmice prošao je u blagoj inicijativi Srbije koja je imala početno vođstvo mada nije uspevala da se odlepi na veću razliku. Bogdanoviću je trebalo nekoliko šuteva da uđe u meč, ali su ga uspešno odmenili Nemanja Bjelica i Nikola Milutinov, a kada im se Bogdan pridružio Srbija je čuvala minimalnu prednost, a na prvi mali odmor otišla sa dva poena prednosti. U uvodnim minutima druge deonice Orlovi su bili bez poena, što su Grci iskoristili i došli do vođstva 21:18 trojkom Papanikolaua. Domaćinu je proradio šut spolja, pa je na svaku uspešnu akciju Srbije stizao odgovor Grčke, često iza linije za 6,75. Zahvaljujući šutu za tri poena Grci su uspeli da dođu do prednosti, ali je Srbija na poluvremenu zaostajala samo jedan poen.

Početak drugog poluvremena doneo je velike probleme za Srbiju. Izabranici Aleksandra Đorđevića loše su ušli u treću četvrtinu dok su sa druge strane Grci nastavili da pogađaju za tri poena i u 24. minutu došli do prve dvocifrene prednosti 45:34, a zatim još jednom trojkom otišli na 12 poena prednosti 48:35. Međutim, od tog trenutka su se trgli Orlovi i preko Bogdanovića i Bjelice uspeli da naprve seriju 12-1 i priđu na 49:47 u samoj završnici treće deonice, da bi u poslednjim sekundama Grcima četiri poena viška pred poslednju četvrtinu doneo Adentokumpo, dok su Heleni trojke u tom trenutku šutirali 10 od 21.

Grci početkom poslednjih 10 minuta igre uspeli da dođu do šest poena prednosti (55:49), da bi za dva minuta Orlovi trojkama Bogdanovića i Micića došli do egala 57:57 u 34. minutu. Ipak, usledila su tri loša napada Srbije pa su Grci još jednom stekli prednost i poveli sa 63:57 u 37. minutu. Nije se mnogo promenilo ni u narednih minut i po, a Grci su i dalje imali šest poena prednosti. Orlovi su probali šutem za tri poena da se vrate u meč, ali su Bjelica i Bogdanović bili neprecizni, a Grci lako sačuvali prednost i ostvarili trijumf.

GRČKA - SRBIJA 70:63 (18:16, 19:14, 16:15, 19:19)

GRČKA: Dorsi, Kalates 15, Burusis 9, Slukas 11, Papajanis, Printezis 15, Papanikolau 8, Mancaris, Papapetru 6, Vasilopulos 2, Adetokumbo 4, Mitoglu.

SRBIJA: Simonović 2, Jelovac, Bogdanović 19, Bjelica 9, Kalinić 1, Lučić , Milosavljević, Raduljica 4, Milutinov 7, Nedović 7, Micić 3, Jović 11.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.