LEJKERSI UPALILI MOTORE: Izjednačili rezultat - Portland je DEKLASIRAN (VIDEO)

SrbijaDanas
KK LA Lejkers
KK LA Lejkers / Izvor: Foto: YoutubePrintscreen/Best of the NBA

Druga utakmica NBA plej-ofa

Posle mečeva odigranih u noći između četvrtka i petka Milvoki i Los Anđeles Lejkersi izjednačili rezultat u seriji osmine finala NBA plej-ofa. Lejkersi su u "mehuru" u Orlandu ubedljivo savladali rivale sa 111:88. Nakon početnog poraza i iznenađenja (93:100), ekipa Frenka Vogela mnogo je ozbiljnije shvatila ovaj meč. Da nije, bili bi u velikom problemu.

OVO NIKO NIKAD NIJE URADIO: Bobi oborio REKORD NBA lige (VIDEO)

JOKIĆ LJUT NA SAIGRAČE: Moramo bolje, ne možemo samo da se GLEDAMO

DOBRE VESTI ZA CSKA: Itudis se oporavio od korone, Grk poslao MOĆNU poruku!

Sve vreme su Lejkersi bili bolji tim na parketu pa su mogli sebi da dopuste opuštanje u poslednjoj četvrtini koju su izgubili sa sedam poena razlike, nedovoljno za Portland da se čak i približi rezultatski.

Lejkersi su vodili i postepeno povećavali tu prednost, koja je na poluvremenu iznosila +17. U istom ritmu nastavili su i nakon pauze, a na startu četvrte četvrtine stigli su i do najveće prednosti na meču, +33 (93:60).

Tada su pritisnuli kočnicu, usporili malo, šansu su dobili rezervisti, tako da je Portland spustio razliku na prihvatljivijih i konačnih 111:88.

Među Lejkersima je najbolji bio Entoni Dejvis koji je ubacio 31 poen i na to dodao 11 skokova. Lebron Džejms doprineo je sa deset poena, šest skokova i sedam asistencija.

U Portlandu su bolji od ostalih bili Demijan Lilard sa 18 i Si Džej Mekolum sa 13 poena. Jusuf Nurkić postigao je devet poena uz osam skokova i dve asistencije dok je Mario Hezonja ubacio četiri poena uz tri skoka i jedno dodavanje.

Treći meč serije igra se u noći između subote i nedelje.