MARINKOVIĆ PROMAŠIO POBEDU: Spektakl u Stožicama pripao Sloveniji

17.08.2022. 22:39
košarka
košarka / Izvor: MN Press

Sjajan meč.

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Slovenije 97:92 (17:21, 28:21, 22:23, 19:21, 11:6) posle produžetaka u prijateljskom meču odigranom u Stožicama.

I U PRIJATELJSKOM OKRŠAJU: Kari Pešić NE PRAŠTA - žestoko se iznervirao na arbitre i zaradio tehničku (VIDEO)

VELIKA PODRŠKA ZA PEŠIĆEVE MOMKE: Novak bodri Orlove u Stožicama (FOTO)

ZA MEČ SA SLOVENCIMA: Pešić precrtao trojicu reprezentativaca

Kao što se i očekivalo, izuzetno izjednačen meč u Ljubljani. Tokom svih 40 minuta nijedna ekipa nije uspela da ode na prednost veću od pet poena.

Srbija je bolje ušla u meč, nakon prve deonice bilo je plus četiri za goste, ipak Slovenci nošeni sjajnom atmosferom u hali su uspeli da preokrenu rezultat do poluvremena i od tada su uglavnom domaći bili ti koji su vodili.

U poslednjoj deonici dosta drame, izgledalo je kao da nije u pitanju prijateljski duel. Pucalo je na sve strane, igralo se kao da je takmičarska utakmica, Jokić je dirigovao napadima Srbije, sa druge strane, Luka Dončić je bio glavna uzdanica Slovenaca.

Na 40 sekundi do kraja domaći su vodili pola koša posle poena Dončića, dosuđen je faul nad Jokićem, centar Denvera je pogodio jedno od dva slobodna bacanja i Slovenci su imali napad za pobedu. Dončić je pokušao za tri, ali je bio neprecizan i meč je ptišao u produžetak.

U dodatnih pet minuta, nastavak drame. Slovenci su vodili plus dva na pola minuta do kraja. Napad je imala Srbija, Vanja Marinković je promašio dve otvorene trojke i tu je bio kraj nadanjima za naše momke.

Najbolji kod domaćina je, logično, bio Luka Dončić, košarkaš Dalas Maveriksa je meč završio sa 34 poena, uz šest skokova i devet asistencija. Pratili su ga Tobi i Prepelič sa po 16.

Kod Orlova, Nikola Jokić je zabeležio 26 poena, dodao je i šest asistencija i 12 skokova. Vasilije Micić je imao 17 poena i osam dodavanja.