ABA LIGA: Mornar dramom srušio Igokeu i upisao prvu pobedu

06.11.2021. 22:54
KK Mornar
KK Mornar

Uzbudljiv meč.

Košarkaši Mornara ostvarili su prvu pobedu u ovoj sezoni ABA lige. Oni su bili bolji od Igokee posle produžetka 82:76.

OBRADOVIĆ POTVRDIO DA JE GOSPODIN: Otvoreno o pogrdnom skandiranju i izjavi reprezentativca Albanije

ABA LIGA: Cedevita ubedljiva protiv Splita

ABA LIGA: Odigravanje meča Mege i Budućnosti pod znakom pitanja

Igokea je odlično počela meč i posle nekoliko minuta vodila 8:0. Barani su se brzo oporavili i do kraja četvrtine uspeli da preokrenu rezultat na 26:20. Tu prednost su sigurno držali do završnice poluvremena kada su gosti uspeli da priđu na samo poen zaostatka.

U trećoj deonici prava rezultatska klackalica. Ekipe su se smenjivale u vođstvu. U četvrtom kvartalu Mornar je tokom čitavog toka imao vođstvo sve do ulaska u poslednji minut kada su prokockali četiri poena prednosti, ali su gosti iz Laktaša preko Jošila uspeli da izbore produžetak.

U dodatnih pet minuta bolje se snašao Mornar i ostvario prvu pobedu u regionalnom takmičenju.

Najefikasniji u redovima pobednika je bio Jeremić sa 19, a pratio ga je Dejvis sa 18. U redovima Igokee Ilić je imao 22 poena.

Pogledajte kako izgleda Sofija Tomala, devojka Lorisa Karijusa.