KLS: Muta mučio Partizan 32 minuta, ali je crno-beli uragan oduvao Dorćolce

10.05.2018. 19:43
Najdžel Vilijams-Gos
Najdžel Vilijams-Gos / Izvor: MN Press

Zanimljiv duel osmog kola Superlige.

Partizan se mučio u osmom kolu Superlige protiv Dinamika, ali je u poslednjoj četvrtini uspeo da slomi otpor žilavih gostiju, 87:71 (27:17, 17:22, 18:22, 22:10). Tim doskorašnjeg stratega crno-belih Miroslava Nikolića pružio je žestok otpor favorizovanom domaćinu, ali je Partizan od rezultata 64:63 početkom poslednjeg kvartala dodao gas i ostao u trci za prvo mesto u B grupi domaćeg šampionata uoči plej-ofa.

PONOVO AKTUELNO: Reprezentativac Bugarske blizu Partizana (FOTO)

KONAČNA ODLUKA: Huligan sa 156. Večitog derbija na SLOBODI! (FOTO)

Crno-beli su odlično započeli utakmicu. predvođeni raspoloženim Vanjom Marinkovićem domaćin je poveo sa 14:5 sredinom uvodne deonice, a u finišu prvog kvartala bilo je i plus 11, 23:12. Posle poena Andrića Partizana se dlepio na maksimalnih plus 13, 30:17 u 12. minutu, a onda je tim Nenada čanka stao.

Tim sa Dorćola je polako topio prednost Partizana. Aleksandar Todorović je bio nezuastavljiv, a posle dve vezane trojke bivšeg igrača Partizana Andreje Stevanovića i koša Milisavljevića, Dinamik se primakao na 40:37 u 18. minutu.

Dinamik je imao i vođstvo od četiri poena razlike sredinom treće deonice, a posle rezultatske klackalice usledio je uragan domaćina koji je stigao do skora 7-1 i u finišu regularnog dela sezone čeka kiks FMP-a kako bi se dočepao prve pozicije uoči plej-ofa.

Partizan – Dinamik 87:71 (27:17, 17:22, 18:22, 22:10)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Uroš Obrknežević, Siniša Prpa, Duško Sedlar.

PARTIZAN: Vilijams-Gos 19 (8as), Von 15 (6sk), Si 10 (6sk), Aranitović, Marinković 10, Veličković 8 (9sk), Pecarski, Andrić 11, Čakarević, Brajma 4, Gagić 6 (5sk), Šalić 4.

DINAMIK: Beslać 8, Krstić 11, Vulikić, Milisavljević 6, Radonjić 3, Todorović 18 (6sk), Kapetanović 2.Miladinović, Rakićević 2, Glišić 5, Stevanović 8, Bergsted 8 (5sk).

KLS, 8. KOLO

B grupa

Partizan – Dinamik 87:71

Metalac – Vršac 84:70

Vojvodina – FMP 77:81

TABELA: Partizan 7-1, FMP 7-1, Dinamik 4-4, Vršac 3-5, Metalac 2-6, Vojvodina 1-7.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.