NA KRILIMA DELIJA: Zvezda PONIZILA "Ponos Izraela" (FOTO GALERIJA)

15.12.2016. 21:37
Simonović
Simonović / Izvor: MN Press

Makabi na kolenima.

Crvena zvezda je u 12. kolu Evrolige deklasirala Makabi 83:58 i na najlepši način prekinula seriju loših rezultata u dvorani „Aleksandar Nikolić“. Bila je to prva pobeda Radonjićevih izabranika u „Pioniru“ ove sezone i peta u najelitnijem takmičenju, posle tri uzastopna poraza od Efesa, Žalgirisa i Fenerbahče. Nije bilo slabog mesta u sastavu domaćih, počevši od Simonoooooovića, Kuzmića, Lazića, Jovića...

EVROLIGA: Drama u Kazanju, EVO kome je pripala

Počeli su crveno-beli dobro, sa nekoliko ishitrenih šuteva, ali su i pored toga preko raspoloženih Voltersa, Kuzmića i Dangubića, na dva minuta do kraja prve deonice, stigli na „plus pet“ (17:12). Prednost su uvećali početkom druge četvrtine, zakucavanjem Kuzmića, međutim, tim iz Tel Aviva uspeo je ponovo da se približi na pet koševa zaostatka. Ipak, Zvezda je opet pojačala ritam i sa nekoliko vezanih poena, na četiri minuta pre kraja prvog poluvremena, došla na 11 poena prednosti. „Trojka“ Branka Lazića je nedugo zatim zapalila „Pionir“, a domaćina odvela na 38:24.

Raspala se, u tim trenucima, igra Makabija, promašaji su usledili kao na traci, četa Dejana Radonjića pametno je koristila svaku ukazanu priliku i postepeno povećavala vođstvo, pa je na odmor otišla sa rekordnih „plus 18“. Blistao je tada u odbrani Branko Lazić, nije bilo izgubljene lopte za njega, a za svaku je bio nagrađen aplauzima sa tribina. Šlag na tortu stavio je Stefan Jović, šutem sa zvukom sirene pogodio je za 42:28, pa su Delije već na poluvremenu, koje je Zvezda dobila rezultatom 23:10, mogle da otvore slavljenički šampanjac.

DA LI JE OVO POTEZ KOLA: Šta mislite, ko ga je napravio? (VIDEO)

Raspodiju je u drugom delu nastavio Čarls Dženkins, a Zvezda serijom za četiri minuta postigla devet, ne primivši nijedan, za nedostižnih 25 poena viška. Prvi dvocifren igrač na utakmici, bio je Ognjen Kuzmić sa deset koševa, koji je dobio gotovo sve duele u reketu.

Odavno neko od slavnih evroligaša, kao što je Makabi, nije tako ponižen u Beogradu. Dugo će Izraelcima brideti obraz, ne samo zbog četvrtog uzastopnog neupseha, već što su gostujući igrači doživeli potpuni brodolom od veličanstvenih crveno-belih.

O tome svedoči i podatak da je Makabi na tri i po minuta, pre kraja treće četvrtine, preko Silija pogodili prvu trojku na utakmici, a navijači Crvene zvezde su znali da se našale na njihov račun i sa "ole" proslave "uspeh Izraelaca". Ostalo je bilo stvar rutine, veselje je moglo da počne...

JEDNOGLASNO: Danilović je novi predsednik KSS (VIDEO+FOTO GALERIJA)

CRVENA ZVEZDA - MAKABI 83:58 (19:14, 23:10, 23:18, 18:16)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić".

GLEDALACA: 6.489.

SUDIJE: Hristodulu (Grčka), Erizuelo (Španija), Mogulkoc (Turska).

CRVENA ZVEZDA: Volters 8, Dangubić 4, Mitrović 3, Lazić 10, Dobrić 2, Simonović 14, Rakićević, Dženkins 7, Gudurić 2, Jović 10, Kuzmić 12, Bjelica 11.

MAKABI: Gudlok 13, Rud 2, Silej 15, Smit 2, Mekel 2, Pnini 2, Ohajon, Vims 6, Landesberg, Aleksander, Ajverson 6, Cirbes 10.

TABELA: CSKA 10-1, Fenerbahče 8-3, Real 8-4, Baskonija 8-4, Olimpijakos 8-4, Panatinaikos 6-5, Darušafaka 6-6, Efes 6-5, Barselona 5-6, Crvena zvezda 5-7, Makabi 5-7, Milano 4-7, Žalgiris 4-8, Brose 3-8, Galatasaraj 3-8, Uniks 3-9.