NAŠI BLISTAJU U ŠPANIJI: Lekcija Jelovca u Endesa ligi (FOTO)

08.01.2017. 15:57
Stevan Jelovac
Stevan Jelovac / Izvor: Profimedia

Dobru igru pružio i Paunić, a solidni su bili Nedović i Radičević.

Danas je odigrano pet utakmica 16.kola španske Endesa lige u nedeljnim matine terminima, popularnim za košarku na Pirinejskom poluostrvu. Srpski internacionalci se nisu radovali pobedama, ali su zato pružili veoma dobre partije.

Fantastičan je bio Stevan Jelovac, koji je za 25 minuta igre postigao 21 poen (10-6 za dva poena, 4-2 za tri) i zabeležio dva skoka u porazu Saragose na gostovanju Estudijantesu.

DŽIKIĆ JASAN: Kad si u Partizanu, moraš da jedeš živu decu

Sličan učinak imao je i Ivan Paunić, bivši član Partizana i srpske reprezentacije, sada u dresu Fuenlabrade. Paunić je uknjižio 19 poena (12-6 za dva) u porazu svog tima od Baskonije.

RADONJIĆ: Nema predaha, čeka nas zanimljiv meč protiv Mege (FOTO)

Ivan Paunić
Ivan Paunić / Izvor: MN Press

Unikaha je na gostovanju Betisu doživela šesti poraz u šampionatu, a Nemanja Nedović je za 22 minuta na parketu zabeležio 12 poena (2-2 za dva, 8-2 za tri), dok Dejan Musli nije igrao.

Sasvim pristojnu rolu imao je i Nikola Radičević, sa 11 poena (5-3 za dva, 4-1/4 za tri), ali je njegova Mursija poražena od Valensije.

SRPSKI CENTAR REKORDER : Jokić ušao u ISTORIJU NBA lige (FOTO)

Rezultati 16.kola: (subota) Bilbao Basket - Gran Kanarija 68:82, (nedelja) Barselona - Obradoiro 100:76, Estudijantes - Saragosa 94:78, Fuenlabrada - Baskonija 69:77, Mursija - Valensija 75:78, Real Betis - Unikaha 76:68, Real Madrid - River Andora 96:92 (posle produžetaka), Manresa – Tenerife 74:79.