NBA: Jedna od najlošijih partija Jokića, ali i to je skoro bilo dovoljno za novi tripl-dabl

25.10.2022. 07:45
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia

Srpski centar imao probleme sa ličnim greškama.

Denver je doživeo ubedljiv poraz na gostovanju Portlandu 135:110, a Nikola Jokić je imao zanimljiv učinak – zabeležio je po devet poena, skokova i asistencija za nepunih 27 minuta provedenih na parketu i bio na korak do novog tripl-dabla kojim bi pretekao legendarnog Vilta Čemberlena na večnoj listi.

KAKO MU JE TO USPELO? Nikola Jović nije još debitovao za Majami, a dobio suspenziju od NBA komesara

ŽESTOK SUKOB ALIMPIJEVIĆA I MICIĆA: Vasilije ISKLJUČEN, Bursa pobedila šampiona Evrope (VIDEO)

POSLE SAMO PET UTAKMICA: Boriša Simanić pred otkazom u Saragosi

Međutim, centar Nagetsa je sa ubačenih devet poena imao jedan od najmanjih doprinosa u napadu tima iz Kolorada, što se najbolje ogleda u konačnom rezultatu i ubedljivom porazu Denvera. Jokić je imao problem sa ličnim greškama, sakupio ih je pet, pa je logično što je dobar deo meča za njegove standarde odgledao sa klupe za rezervne igrače. Pogodio je tri od četiri šuta za dva poena i sva tri penala, ali je izgubio konačnu bitku sa centrom Portlanda Jusufom Nurkićem.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine imao je značajnu ulogu u četvrtom trijumfu Trejlblejzersa u isto toliko utakmica sa 13 poena, 12 skokova i šest asistencija. Sjajni u redovima domaćina su bili i Damijen Lilard sa 31 poenom, osam asistencija i šest uhvaćenih lopti, dok je Anferni Simons dodao 29 poena uz pet uspešnih timskih dodavanja.

Denver je vodio sa 13 poena razlike u drugoj četvrtini, ali je odigrao očajno drugo poluvreme. Portland je ubacio 80 poena u drugih 24 minuta, a primio samo 49, što je dovelo do drugog poraza Denvera koji je sada na učinku 2-2.

U odsustvu većeg košarkaškog učinka Jokića u timu iz Kolorada istakli su se Eron Gordon sa 26 i Majkl Porter Junior sa 18 poena.

Hjuston je savladao Jutu sa 114:108,a srpski centar Boban Marjanović je za tri i po minuta na terenu zabeležio jeda poen i tri skoka. Najefikasniji u timu Rokitsa su bili Kevin Porter Junior sa 26 i Dželen Grin sa 25 poena. Džordan Klarkson je bio prvi strelac Jute sa 17 poena.