26.05.2022. 07:23
Majami - Boston
Majami - Boston / Izvor: Reuters

Na korak su od velikog finala.

Košarkaši Bostona savladali su Majami sa 93:80 na gostovanju u petoj utakmici i poveli sa 3:2 u finalnoj seriji Istočne konferencije NBA lige. Uspeli su da posle dva vođstva Majamija u seriji načine preokret i dođu na korak od velikog finala.

TRENER VORIORSA BESAN POSLE ZLOČINA U AMERICI: Postoji 50 senatora sada koji odbijaju da donesu zakon o proveri kod kupovine oružja

OBRADOVIĆ JASAN: Bez obzira na finale poznato je ko treba da ide u Evroligu

LUDNICA, DA LI JE OVO MOGUĆE? Pogledajte NAJNEVEROVATNIJE bacanje na meču Dalasa i Golden stejta (VIDEO)

Boston nije najbolji počeo utakmicu na gostovanju i Majami je dobio prve dve četvrtine i na poluvremenu imao prednost, pa se učinilo da će doći i do trećeg vođstva u seriji.

Ipak u trećoj četvrtini proradio je Bostonov tandem Brauna i Tejtuma i uspevaju da načine rezultatski preokret i načine dvocifrenu razliku.

Kod pobednika Braun je meč završio sa 25 postignutih poena, dok je Tejtum imao dvostruki dvocifren učinak od 22 poena uz 12 skokova i devet asistencija. Al Horford je dodao 16 poena, dok je dva manje ubacio Vajt.

U timu Majamija Bem Adebajo je bio najefikasniji sa 18 poena, Vinsent je postigao tri manje, a Batler je ubacio 13 poena, ali je to sve bilo nedovoljno da se u drugom poluvremenu zaustavi zaspoloženi tim Bostona.

Najnovije vesti iz sveta košarke pogledajte OVDE.