NBA: Duel Klipersa i Denvera obeležilo isključenje SRPSKOG reprezentativca. Potpuno je IZGUBIO živce! (VIDEO+FOTO)

23.12.2018. 01:20
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia

Trijumf ekipe iz Los Anđelesa.

Ekipa Los Anđeles Klipersa slavila je na svom parketu 132:111 Denever Nagetse posle bolje igre tokom čitavog meča. Ono što je obeležilo ovaj meč jeste isključenje srpskog reprezentativca Nikole Jokića, u trenutku kada je imao 19 poena i držao Nagetse u životu... U redovima Klipersa Boban Marjanović je dobio šansu u poslednjih devet minuta meča, dok je Miloš Teodosić čitavu utakmicu posmatrao sa klupe.

BOMBA IZ ISTANBULA: Turski VELIKAN zove Miloša Teodosića (FOTO)

ABA LIGA: Zvezda bez milosti! Beograđani PROTUTNJALI kroz Zagreb (VIDEO+FOTO)

Ekipa Doka Riversa je još jednom pokazala da će u ovoj sezoni uprkos brojnim trejdovima protekle godine, biti glavni kandidat za plej-of na Zapadu. Od starta meča pa do samog kraja, Heris, Herel i Lu Vilijams bili su nerešiva enigma za Denver, uz još jednu sjajnu partiju Danila Galinarija, koji je tokom druge deonice pomogao svom timu da ode na dvocifrenu razliku...

Srpski reprezentativac Nikola Jokić bio je sjajan do sredine treće deonice, kada se desilo nešto veoma zanimljivo... Terorisao je koš Klipersa i bio ključni faktor Denvera u trenutku kada je tim iz Los Anđelesa pokušavao da prelomi meč. Posle duela sa Gortatom u reketu, usledio je prekršaj, a Jokić je nezadovoljan odlukom arbitra, ušao i verbalni sukob sa sudijom, posle čega je bio isključen.

To su izbranici Doka Riversi umeli da iskoriste i vrlo brzo steknu i maksimalnih plus 17 krajem treće četvrtine.

Početkom poslednje četvtine svoju šansu dobio je i Boban Marjanović, a odmah po ulasku na teren podigao je publiku na noge prelepim zakucavanjem. U tom trenutku Klipersi su podizali razliku iz minuta u minut, pa su na kraju zasluženo zabeležili novi trijumf, dok je Denver na drugoj strani vezao treći vezani poraz na strani.

Jedan od najboljih evropskih plejmejkera Miloš Teodosić, nije dobio šansu ni na ovom meču, a kakva je njegova sudbina u Gradu Anđela, saznaćemo u danima koji dolaze.