13°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

NBA FINALE: Golden Stejt nezaboravnom serijom nokautirao moćnog Lenarda i Toronto! Nova povreda zvezde Voriorsa (VIDEO)

03.06.2019. 06:53
Stef Kari
Stef Kari / Izvor: Reuters

Šampion će biti tim koji prvi stigne do četiri pobede.

Golden Stejt je uspeo da napravi brejk u Torontu i izjednači na 1:1 u NBA finalu. Šampion je slavio sa 109:104 u drugoj utakmici serije i načinio veliki korak ka odbrani titule.

VREME JE ZA REVANŠ: Ovo je širi spisak igrača Amerike za Mundobasket! (VIDEO+FOTO)

PEŠIĆ JE ODABRAO NJEGA: Kari DOVODI sjajnog Amerikanca! (FOTO)

ENGLESKA SRAMOTA U CENTRU MADRIDA: Skinuo se do gole kože, m*sturbirao, napao Italijanku i policajce (FOTO)

Treća četvrtina je bila ključna za konačan rezultat. Ovaj period "ratnici" su dobili rezultatom 34:21, u kojem je "sevnula" serija gostiju od 18:0.

Kavaj Lenard je bio nezaustavljiv u ekipi Reptorsa, ali domaćinu nije pomoglo ni njegovih 34 poena i 14 skokova. Lenard je imao pomoć Kajla Laurija (13 poena) i Freda Venvilta (17 poena), ali to nije bilo dovoljno za raspoložene "ratnike".

Golden Stejt je pokazao snagu kada je bilo najvažnije i kada se meč lomio. Gubio je na poluvremenu sa pet poena razlike, imao je prethodno i 12 poena minusa, ali je onda Stef Kari, koji se razboleo uoči meča, pokazo snagu sa saigračima. Kari je zabeležio 23 poena uz četiri asistencije, dok je koš rivala "zatrpavao" Klej Tompson - 25 poena uz po pet skokova i asistencija. Sjajni Drejmond Grin je stao na granici "tripl-dabla" - 17 poena, 10 uhvaćnih lopti, devet asistencija.

Voriorse je u poslednjem kvartalu zadesio maler. pošto se povredio Tompson. Ubojiti šuter je do svlačionice otišao hramljući, što bi mogao da bude hendikep za branioca trofeja u nastavku serije, s obzirom na to da Kevin Durent nije igrao ni u drugoj utakmici.

Treći duel finala je na programu u noći između srede i četvrtka, a domaćin je Golden Stejt.

Pogledajte kako izgleda zanosna ruska teniserka Marija Šarapova.