NBA PLEJ-OF: Triler u Ohaju, SUZE Ajzee Tomasa! (VIDEO+FOTO)

22.05.2017. 07:52
NBA
NBA / Izvor: Reuters

Odigran treći meč polufinala.

Košarkaši Bostona napravili su iznenađenje u trećoj utakmici finala Istočne konferencije i slavili u Klivlendu (111:108). Malo ko je očekivao da će Seltiksi, posle dva ubedljiva poraza na svom terenu od šampiona, napraviti ovakav podvig. Naročito ako se zna da su u Ohaju na poluvremenu gubili sa 16 razlike (66:50), a u jednom trenutku imali i -21.

MOĆNA PORUKA: Evo šta je ljubimac Delija poželeo domaćinu fajnal-fora Evrolige 2018! (FOTO)

SRBI POSLE OSVAJANJA EVROLIGE: Evo kako je naš sjajni trio u Feneru doživeo VELIKI uspeh (FOTO)

FINALE EVROLIGE: Srpskim dečacima prsti bili na šampionskom peharu (FOTO)

Upronost i trud gostima, isplatio se Seltiksima u drugom poluvremenu. Zahvaljujući čvrstoj odbrani i trojkom Ejveri Bredlija u poslednjim sekundama meča, stigli su do velikog podviga. Trijumfa još više dobija značaj, ako se zna da je Boston igrao bez Ajzee Tomasa, prva zvezda tima iz Masečusetsa povredio se u drugoj utakmici i za njega je sezona završena!

Na početku poslednje četvrtine, Boston je smanjio na dva razlike (87:85). Kavsi nisu dali vođstvo, ali se videlo da je samopouzdanje na strani gostiju, koji su na pet i po minuta pre kraja prvi put poveli od početnih 2:0, koševima Olinika (93:92). Igralo se poen za poen, a u samom finišu usledili rafali za tri poena Horforda i Džej Ar Smita.

ČOVIĆ JASAN: Evroliga nam je PRIORITET! (FOTO)

Potom je Jerebko doneo prednost Seltiksima 108:106, ali je Kajri Irving sjajnim prodorom izjednačio 10 sekundi pre kraja. Produžetak je bio na vidiku, međutim, da ne dođe do njega potrudio se Bredli i u poslednjem stotinkama meča šutirao, lopta se odbila o obruč i na kraju ipak prošla kroz mrežicu.

F4 EVROLIGE: Fenerbahče je ŠAMPION Evrope, Željkova DEVETA titula! (VIDEO+FOTO)

U pobedničkom timu, Markus Smart je bio najbolji sa 27 poena, sedam manje postigao je heroj utakmice Ejveri Bredli. Što se Kavalijersa tiče, Kajri Irving dao je 29, Kevin Lav koš manje, a Lebron Džejms mizernih 11. Zanimljivo da "Kralj" u drugom poluvremenu nije postigao koš iz igre!