NBA: Sudije MASAKRIRALE Jokića, ali on je pokazao zašto je MVP (VIDEO)

10.11.2022. 07:35
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Reuters
Odigrano 13 mečeva.

Košarkaši Denver Nagetsa su savladali u gostima Indijanu (postigli 70 poena za poluvreme) sa 122:119 (35:27, 21:43, 33:25, 33:24), a Nikola Jokić odigrao je meč kojim potvrđuje zvanje najkorisnijeg igrača NBA lige.

MALERIMA NEMA KRAJA: Još jedan igrač Partizana van terena!?

STIŽU EVROLIGAŠI: Veliko pojačanje za Srbiju u borbi za Mundobasket

NOVI PROBLEMI ZA JOVANOVIĆA: Zvezda drastično oslabljena putuje u Istanbul (VIDEO)

Nikolina minutaža znatno bila skraćena zbog ranog problema sa faulovima. On je za nešto više od dvadeset minuta na parketu upisao 24 poena uz četiri skoka i šest asistencija.

Čak četiri prekršaja su mu svirali samo u prvom delu, u 58. sekundi drugog još jedan, zbog čega je morao na klupu. Kad se vratio, a to je bilo u periodu kad se odlučivalo, zadržao je prisebnost i udario domaćina tamo gde ga najviše boli, za šestu pobedu Denvera u poslednjih sedam utakmica i drugo mesto na tabeli Zapadne konferencije NBA lige.

Denver je pored njega imao još pet dvocifrenih igrača. Mari i Gordon postigli su po 18 poena, Porter je dodao 17, Hajland 16 a Kaldvel-Poup je doprineo sa 15 poena.

U ekipi Indijane Benedikt Maturin ubacio je 30 poena, Halibarton je dodao 21, dok su Ajzeja Džekson i Badi Hild ubacili po 17 poena.