NEVEROVATNI PREOKRETI: Žalgiris SRUŠIO Albu! Šokantna pobeda Valensije u Pireju - Pao i Fener

04.11.2022. 22:12
KK Žalgiris
KK Žalgiris / Izvor: Foto: BC Zalgiris Kaunas
Šesto kolo Evrolige...

Ekipa Žalgirisa savladala je berlinsku Albu na svom terenu u Kaunasu rezultatom 88:81, u šestom kolu Evrolige.

SPEKTAKULARNI BONUSI UZ IGRU NEDELJE: Zaigraj Wild Icy Fruits i prikupi pregršt POKLON SPINOVA!

LOŠE VESTI ZA OBRADOVIĆA: Centar Partizana POLOMIO KOST!

ABA LIGA: Mornar slavio u Skoplju!

Litvanski tim je napravio veliki preokret u poslednjoj deonici, koju je rešio u svoju korist sa 34:20, nošen sjajnom podrškom sa tribina.

Alba je kontrolisala veči deo ovog meča. Tokom druge četvrtine je bila i na +20, na poluvremenu je imala +12, ali domaćin se nije predao.

Sastav iz Nemačke je i u finiš ušao sa vođstvom, a onda je usledila serija trojki Evansa, nekoliko briljantnih minijatura Ulanovasa, pa je Žalgiris zabeležio veliki trijumf.

Ulanovas je upisao 21 poen za pobedničku ekipu, a Evans je dodao 15. Veoma dobar je bio i Šmic sa 14 poena i šest skokova.

Smit je sa 14 poena bio najefikasniji u Albi.

Oba tima sada imaju skor 3-3, a Alba je vezala tri poraza u elitnom takmičenju i poništila svoj perfektan start.

U drugom današnjem meču košarkaši Valensije su na neverovatan način savladali Olimpijakos u gostim.

Španski tim je slavio rezultatom 83:82 i to tako što je Kris Džons iskoristio sva tri slobodna bacanja na 3,9 sekundi do kraja meča. Bilo je to prvo vođstvo Valensije u ovoj utakmici!

Domaćin je diktirao ritam od samog početka, imao +16 i apsolutnu kontrolu, a onda je u samom finišu ušao u seriju neverovatnih grešaka, Valensija se volšebno vratila, a kulminacija je bio nepotreban faul Saše Vezenkova na Džonsu prilikom pokušaja za tri poena.

Džons i Dubljević su predvodili Valensiju do velikog brejka sa po 17 poena.

Tragičar Vezenkov je imao 20 poena, sedam asistencija i tri skoka za Olimpijakos, ali je sve to poništio nelogičnim potezom u zadnjim sekundama susreta.

Olimpijakos je vazao drugi poraz nakon sjajnog otvaranja i sada ima skor 4-2, dok je Valensija na polovičnih 3-3.

Košarkaši Barselone savladali su Fenerbahče rezultatom 81:80 u 6. kolu Evrolige.

To je prvi poraz istanbulskog tima ove sezone u elitnom takmičenju, dok je katalonski klub sada na skoru 4-2.

Barselona je imala prednost u poslednjoj deonici i uspela je da je sačuva, iako su gosti bili vrlo blizu preokreta u poslednjem minutu.

ajefikasniji igrač susreta bio je Nikolas Laprovitola sa 26 poena i čak sedam asistencija, dok su odlični bili Nikola Kalinić sa 14 poana i Majk Tobi sa 13.

U ekipi Fenera najistaknutiji bio je Motli sa 23 poena i osam skokova, a Marko Gudurić ubacio je 11 poena uz po tri skoka i asistencije.

Dvocifren je još bio Melih Mahmutoglu, ali je tim Dimitrisa Itudisa ostao kratak, na kraju, za pola koša.