6°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

NEVIĐENA DRAMA U FINIKSU: Sudije minut gledale snimak, “alej-up” rešio pobednika (VIDEO)

23.06.2021. 07:42
Deandre Ejton
Deandre Ejton / Izvor: Reuters
Finiks vodi sa 2:0 protiv Klipersa.

Košarkaši LA Klipersa bili su na korak do izjednačenja u finalu Zapadne konferencije NBA lige, ali je Finiks slavio i u drgoj utakmici rezultatom 104:103.

SPEKTAKULARNO: Jokić nije ŽELEO doček u rodnom Somboru! Građani mu priredili IZNENAĐENJE koje će dugo PAMTITI (FOTO)

ZVEZDA NASTAVLJA DA PRAVI DRIM TIM: Stiže novi Amerikanac! Igrao je za Boston i Čikago Bulse

TRANSFER LETA: Bivši trener Zvezde dovodi nekadašnjeg kapitena Partizana!

Sansi su do trijumfa došli na briljanatna način” “alej-upom” na 0,7 sekundi do kraja. Dža Krauder je digao loptu, a Deandre Ejton poentirao za delirijum u Arizoni.

Sudije su minut gledale da li je pobnednički koš postignut na vreme, a gostima je ostalo samo da pognute glave napuste parket i da krenu kućama sa deficitom od dve pobede.

Kameron Pejn je bio najbolji u pobedničkom timu sa 29 poena i devet asistencija, Ejton je zabeležio “dabl-dabl” sa 24 poena i 14 skokova, a Devin Buker je ubacio 20 poena.

Finiks je ponovo bio oslabljen neigranjem najboljeg igrača Krisa Pola, ali su Klipesi, sa druge strane, opet bili bez prve zvezde Kavaja Lenarda. Pol Džordž je predvodio tim iz Los Anđelesa sa 26 poena i po šest skokova i asistencija, dok je Redži Džekson ubacio 19.

Zanimljivo, Klipersi su treći put u plej-ofu u sitauciji da gube sa 2:0, a treći duel je na programu u noći između četvrtka i petka u Kaliforniji.