ODLIČNE VESTI ZA ZVEZDU: Šuter stigao u Beograd
Košarkaši Crvene zvezde uspešno su preskočili prvu prepreku u Košarkaškoj ligi Srbije i plasirali se na Fajnal for, a već u četvrtak očekuje ih četvrtfinalni okršaj ABA lige.
Crveno-beli su, teže nego što se očekivalo, savladali Zlatibor i izborili plasman u završnicu KLS-a, međutim jasno je da je imperativ regionalni šampionat.
Tamo Zvezda u četvrtfinalu igra protiv Cedevita Olimpije, a ukoliko se pobede Slovenci, vrlo lako bi u borbi za finale tim Saše Obradovića mogao da se suoči sa večitim rivalom Partizanom.
Posle neuspeha u Evroligi u sezoni koja je obećavala mnogo, barem jedna titula na Malom Kalemegdanu je u domenu moranja.
Zbog toga je veliki pritisak na crveno-belima, koji su dobili značajnu podršku u vidu Ajzee Kenana, koji se vratio u Beograd.
Američki šuter je pred start sezone doživeo tešku povredu na prijateljskom VTB kupu i jasno je da se neće vraćati do kraja takmičarske godine.
Do sada je Kenan bio u Americi i oporavljao se, a iz Zvezde su objavili da je iskusni bek stigao u Beograd i prisustvovao treningu crveno-belih.
Kenan je prošle sezone došao u Zvezdu i beležio 10 poena u proseku u Evroligi, ali su mnogi očekivali više.
Bio je Kenan uzdanica navijača Zvezde i za ovu sezonu, međutim teška povreda je poremetila planove, pa je veliko pitanje kada će se bek vratiti na teren.