ODRŽAN SASTANAK U BARSELONI: PAOK dobija licencu Evrolige
Predsednik Grčke košarkaške lige Mihalis Melis i generalni direktor takmičenja Eftimios Rencijas posetili su sedište Evrolige u Barseloni, gde su se sastali sa izvršnim direktorom Čusom Buenom i rukovodstvom .
Sve smo bliži novom evroligašu:
- U diskusijama su takođe istraživani načini za unapređenje ukupnog evropskog košarkaškog proizvoda kroz jače angažovanje na tržištu, proširenu saradnju u komercijalnim inicijativama i kontinuirano ulaganje u konkurentsku izvrsnost. Poseban fokus je stavljen na stvaranje dugoročnih mogućnosti koje podržavaju klubove, navijače i zainteresovane strane, istovremeno jačajući međunarodnu privlačnost takmičenja“, deo je saopštenja na sajtu Evrolige, koje je nastavljeno sledećim rečima:
- Na sastanku je istaknut strateški značaj Grčke u okviru evropske košarke, prepoznajući dugogodišnje košarkaško nasleđe zemlje, strastvene navijače i kontinuirano prisustvo na najvišim nivoima međunarodnih klupskih takmičenja. Posebna pažnja je posvećena ulozi vodećih grčkih klubova, uključujući i one koje važe za silu u Evroligi.
Naravno, to se odnosi na Olimpijakos i Panatinaikos, a u saopštenju se pominju još i Aris i Panionios kao učesnici Evrokupa. Ipak, nameće se logično pitanje – da li bi ovaj sastanak mogao da utaba stazu za PAOK?
Ipak bi trebalo da se ima u vidu transformacija koju su solunski crno-beli otkako je britanski milijarder Aristotelis Mistakidis uložio ogroman novac u klub, zbog čega će PAOK imati veći budžet za čak 12 miliona evra više u odnosu na prethodnu sezonu.
Još u martu su grčki mediji pisali da postoji ozbiljna mogućnost da PAOK kupi licencu za Evroligu jer novca ima, a pojačanja u igračkom kadru, kao i u vidu trenera Andree Trinkijerija, jasno sugerišu koja je ambicija solunskih „orlova“.