OTKAZ U FILADELFIJI: Pronašli krivca sa neuspeh sezone
Filadelfija Seventisiksersi otpustili su predsednika kluba Derila Morija u utorak, dok je odlučeno da Nik Nurs ostane na mestu glavnog trenera posle eliminacije u polufinalu Istočne konferencije.
Filadelfija je ubedljivo poražena od Njujork Niksa, čime je završena Morijeva šesta sezona na čelu košarkaških operacija franšize. Uprava kluba brzo je donela odluku da ekipu u narednom periodu vodi novo rukovodstvo.
Potragu za Morijevim naslednikom vodiće Bob Majers, nekadašnji generalni menadžer Golden Stejt Voriorsa, koji će u međuvremenu nadgledati rad košarkaškog sektora.
- Našim navijačima, vaša frustracija i razočaranje su razumljivi i opravdani. Ostali smo daleko ispod sopstvenih očekivanja i nismo pružili rezultate kakve ovaj grad zaslužuje. To me duboko pogađa i verujem da Bob može da usmeri franšizu na pravi put - poručio je Džoš Haris.
Tokom Morijevog mandata, Filadelfija je ostvarila skor 270-212 u regularnom delu sezone, ali je u plej-ofu imala učinak 28-26 i nijednom nije prošla dalje od druge runde.
Siksersi su se ove sezone vratili u plej-of nakon što su ga propustili jedini put tokom Morijevog mandata, u sezoni 2024/25, kada su imali skor 24-58.
Majers je bio jedan od ključnih ljudi u stvaranju šampionske dinastije Golden Stejta, koja je osvojila NBA titule 2015, 2017, 2018. i 2022. godine.
Nakon odlaska iz Voriorsa radio je kao komentator za ESPN, a potom je u oktobru 2025. postao predsednik sportskog sektora kompanije "Harris Blitzer Sports & Entertainment".