"Ovo se nikad nije desilo ni u jednoj hali" Žustro saopštenje Panatinaikosa
KK Panatinaikos oglasio se saopštenjem posle utakmice sa Valensijom.
Zeleni su poveli sa 2:0 u četvrfinalnoj seriji Evrolige posle trijumfa 105:107.
Ipak, duel su obeležili incidenti, a u centru pažnje je ponovo bio vlasnik Panatinaikosa Dimitris Janakopulos koji je optužen da je prilazio zapisničkom stolu.
- Razumemo ogorčenost Valensije zbog poraza. Međutim, nesrećan rezultat za njihov tim ne može da opravda neobjašnjive događaje. Intervencija obezbeđenja Valensije na igračima Panatinaikosa tokom utakmice, kako ne bi ustali sa klupe da proslave koševe svog tima. Ovo se nikad ranije nije dogodilo ni u jednoj hali na planeti - smatraju iz Atine.
- Potez uprave španskog tima da pozove policiju u svlačionicu kako bi nezakonito pritvorile Dimitrisa Janakopulosa, jer prema izveštaju sa utakmice, navodno rekao sudijama: 'Dosudite faul! Dosudite faul! - piše u saopštenju.
PAO će u sredu imati prvu priliku da rezerviše mesto na fajnal-foru.