24°C
18.05.2024.
117.105
107.8514

ABA LIGA: Partizan se častio Cedevitom, FANTASTIČAN start crno-belih u novoj sezoni! (VIDEO+FOTO)

29.09.2018. 22:18
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Bilo je neizvesno u samom finišu.

Košarkaši Partizana zabeležili su važan trijumf na startu ABA lige protiv Cedevite u Zagrebu sa 87:84 (28:17, 25:15, 18:26, 16:26). Crno-beli su potpuno zasluženo trijumfovali na ovom meču, iako su u drugom poluvremenu dozvolili domaćem timu da se potpuno vrati u meč i dođe na korak od trijumfa. Ipak, izabranici Nenada Čanka su na kraju priveli meč kraju i ostvarili pobedu na vrućem gostovanju.

GROBARI MOGU DA ODAHNU: Bio je van sastava, a onda se desio VELEOBRT!

POSLE DEBAKLA OD ČEKIĆARA: Murinjo pronašao STAROG dobrog krivca (FOTO)

Crno-beli su odlično krenuli na startu meča u Zagrebu. Ofanzivan skok bio je presudan u prvoj četvrtini. To je Partizanu donelo početno vođstvo od 16:10 sredinom prve deonice. Džok Lendejl je pokazao još jedan kvalitet pored dobre pik igre, a to je šut za tri poena. Pogađao je i crno-belima obezbedio prednost na startu meča. Neuigrano je delovala Cedevita, što su izabranici Nenada Čanka odlično iskoristili. Bilo je dosta razvnovrsnih napada, kao i prodora do samog koša Zagorca i Marinkovića. Borbenom i kvalitetnom igrom u napadu, Partizanu je obezbedio prednost na kraju prve deonice - 28:17!

Nastavio je Partizan da koristi indolentnost Cedevite u defanzivi... Odlično su spajali unutrašnju i spoljnu liniju, a Zagorac je iz izolacija mogao da igra jedan na jedan i tako preti domaćinu na ovom meču. Nenad Čanak kao i stručni šta b je fantastično skautirao ekipu Cedevite, a igrači Partizana su na terenu bili neumoljivi i u prvom poluvremenu povećavali prednost iz minuta u minut. Neverovatno je to kakve je poene primala Cedevita... Neozbiljnost koja je trebala biti otklonjena dolaskom Sita Alonsa očigledno još uvek nije urodila plodom. Partizan je imao previše lakih poena, a tim koji sebe smatra kandidatom za mesto u Evroligi naredne godine nikao ne sme dozvoljavati toliki broj primljenih koševa iz protrčavanja iza leđa (back door).

Kada je reč o defanzivi, Partizan je znatno popravio agresivnost i pristup za razliku od turnira u Španiji. Bilo je tu i dosta zonskih presinga po celom terenu iz koga su crno-beli nuspeli da ostvare lake poene. Fantastičan pristup u prvih 20 minuta koji Grobarima može garantovati uspešniju sezonu za razliku od prethodnih. Na kraju prvog dela na semaforu je pisalo 53:32 za Partizan!

Serijom 10:0 na startu treće deonice Cedevita je prišla na minus 11 i zapretila crno-beli. Međutim, sa dve vezane trojke prvo Zagorca, a zatim i Marinkovića, Partizan je ponovo podigao prednost na 17 poena razlike. Brzopleti su bili igrači Partizana u trećoj četvrtini.. Preveliki broj pokušaja za tri poena u ranoj fazi napada, što je omogućilo domaćinu da uđe u brži ritam i tako spusti razliku na "pristojnih" 67:56. Pred poslednju deonicu rezultat je glasio 71:58!

Bel je vukao bezidejnu Cedevitu na početku poslednje deonice.. Individualnim rešenjima Zagrepčani su došli na jednoscifren minus od sedam poena i tako uneli veliku neizvesnost u samom finišu. Oscilacije su veliki problem izabranika Nenada Čanka, pošto igru iz prvog dela nisu uspeli da prenesu i na drugo poluvremenu, a u četvrtom periodu igre su drastično pali. Bio je domaćin i na minus pet sredinom četvrte deonice, ali je Partizan preko Lendejla i Zagorca uspeo da preživi ovaj nalet domaćeg tima.

Neodgovrno je delovala odbrana Partizana u finišu.. Nemoguće je zamisliti da se rotacije nad Stipanović rade na taj način da Pejdž bude na leđima snažnog centra... Crno-beli su ovakvim sitnim greškama kao i ispucavanjem u trećoj četvrtini dozvoli Cedeviti da na pet minuta do kraja meča dođe na minus četiri. Trojkom Zagorca minut pre kraja, Partizan je došao na korak od pobede... Uspeo je višestruki prvak Srbije da zabeleži pobedu na vrućem gostovanju u Zagrebu i obraduje navijače na početku nove sezone.

Najefikasniji u crno-belom taboru bio je Vanja Marinković sa 25 poena, Đorđe Gagić ubacio je 13, Rade Zagorac 12, a Džok Lendejl 11 poena. Džastin Kobs i Džejms Bel postigli su po 19 poena za Partizan.

CEDEVITA - PARTIZAN 84:87 (17:28, 15:25, 26:18, 26:16)

DVORANA: Dom sportova u Zagrebu

SUDIJE: Saša Pukl, Matej Boltauzer, Sašo Petek

Cedevita: Kobs 19, Krušlin 4, Popović 4, Benite 11, Žganec, Stipanović 8, Lima 8, Bošnjak, Kuk 5, Bel 19, Agilar 6.

Partizan: Pejdž 9, Aranitović 5, Marinković 25, Gegić 6, Veličković 4, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 12, Lendejl 11, Gagić 13, Nikolić 2.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.