RUTINA PARTIZANA: Smit debitovao u Baru za nastavak agonije Mornara!

30.12.2023. 18:46
Kevin Panter
Kevin Panter / Izvor: Foto: ABA liga

Crno-beli su blizu da prekinu niz poraza...

Posle tri uzastopna poraza u proteklih devet dana (Real, Zadar i Virtus), košarkaši Partizava večeras su savladali ekipu Mornara u Baru, u okviru 14. kola ABA lige rezultatom 98:76 (18:22, 14:22, 24:23, 20:31).

Da spasava evroligašku sezonu: Svetislava Pešića zove bivši klubSvetislav Pešić

Da spasava evroligašku sezonu: Svetislava Pešića zove bivši klub

NOVOGODIŠNJI TREJD: Iz Reptorsa u Nikse!NBA

NOVOGODIŠNJI TREJD: Iz Reptorsa u Nikse!

Budućnost našla lek za Luku Božića: Značajan trijumf Podgoričana u ABA ligiJogi Ferel

Budućnost našla lek za Luku Božića: Značajan trijumf Podgoričana u ABA ligi

ABA liga, 14. kolo

MORNAR BAR - PARTIZAN 76:98 (18:22, 14:22, 24:23, 20:31)

Dvorana: Topolica, Bar

Gledalaca: 3.000

Sudije: Radoš Savović, Tomislav Vovk, Tomislav Stapić.

MORNAR: Veders 17 (9sk), Starovlah 3, Dan Martin 6, Luis 18, Luković 6 (3sk, 3as, 2uk), Miković, Voler 4, Gavrilović 12, Vranješ 6, Peković, Mari 4, Radetić.

PARTIZAN: Smit 11 (6as), Vukčević 13 (8sk), Koprivica 11 (8sk), Panter 6 (4sk, 3as, 1uk), Jaramaz 3 (4as, 3sk), Naneli 10, Anđušić 17, Doužer 2, Ponitka 9, Kaminski 9, Kaboklo 7.

Trener Partizana Željko Obradović za večerašnji meč ne računa na Zeka Ledeja, uz povređene Smailagića, Avramovića i Trifunovića, pa je ovo bila prilika za debi najnovijeg pojačanja, Džejlina Smita.

Partizan je odlično započeo meč, poveo sa 15:2 posle trojke Vukčevića, i kada je izgledalo da crno-beli večeras neće dozvoliti bilo kakvu rezultatsku neizvesnost, usledio je žestok odgovor Mornara.

Domaći zatim prave seriju 14:0 i dolaze do vođstva od 16:15, pa možete i da zamislite koliko je Željko Obradović bio ljut na svoje igrače u tim trenucima.

Priliku je tada dobio i Džejlin Smit, odigrao naredna tri minuta i za to vreme najpre upisao asistenciju za Kaminskog, a onda počeo da promašuje trojke, ukupno tri, pa ga je Obradović ekspresno izveo iz igre i imao je šta da mu kaže pored aut-linije.

Partizan je prvu četvrtinu dobio sa 22:18, u drugoj je uvećao prednost na ''plus 9'', ali je opet dozvoljavao Baranima da uhvate priključak.

Džejlin Smit je u finišu drugog kvartala ponovo dobio priliku, ali je nastavio da promašuje trojke (ukupno 0/5 u prvom poluvremenu), pa je pokušao i sa poludistance za dva poena i konačno upisao prve poene za Partizan.

Do kraja poluvremena crno-beli ipak ''dodaju gas'' i vraćaju dvocifrenu prednost koju su imali u uvodnim minutima meča.

U nastavku, crno-beli više nisu dozvoljavali rivau da im se ozbiljnije približi i ugrozi njihovo vođstvo koje je u poslednjoj četvrtini dostiglo i dvadesetak poena razlike.

Anđušić sa 14, Koprivica sa 11 poena i 7 skokova, Vukčević sa 11 poena i 8 skokova, Džejlin Smit sa 11 poena (3/11 za tri) i 6 asistencija i Naneli sa 10 poena bili su najefikasniji u Partizanu, a  domaći tim su predvodili Viters sa 17 poena i 9 skokova i Luis sa 15 poena.