PARNI VALJAK RAZMONTIRAN: Partizan poražen u Milanu!

09.03.2023. 21:21
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Duplo kolo Evrolige...

Ekipa beogradskog Partizana poraženis u u okviru 28. kola Evrolige u Milanu. Ekipa Etorea Mesine, savladala je crno-bele rezultatom 76:62.

KALINIĆ U PARTIZANU? Srpski košarkaš odgovorio na NAJSKUPLJE PITANJE

EVROLIGA: Teo držao čas košarke u Nemačkoj

POVREDA JE OZBILJNA - ZVEZDA U PROBLEMU: Lazić PROPUŠTA i "večiti derbi"?

Evroliga, 28. kolo

OLIMPIJA MILANO - PARTIZAN 76:62 (13:19, 17:10, 19:17, 27:16)

Hala: Mediolanum Forum (Milano)

Sudije: Olegs Latiševs (Letonija), Emilio Peres (Španija), Hju Tepenije (Francuska)

ARMANI: Dejvis 12, Tomas, Luvavu, Pengos 10, Tonut 4, Meli 9 , Beron 14, Nejpijer 10, Riči 4, Šilds, Hajns 4, Vojtman 7

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 7, Avramović 4, Panter 15, Smailagić 2, Papapetru 3, Egzum 10, Naneli 10, Lesor 11, Trifunović, Anđušić, Madar

Odlično je počelo za crno-bele, najviše zahvaljujući kapitenu Kevinu Panteru koji je upisao prvih sedam poena, a Lesor i Avramović su zatim dodali još tri, za ubedljivih 10:2 u korist Partizana posle četiri minuta igre.

Trojkom Nanelija, Partizan je prvi put od početka meča stigao i do ''plus devet'' - 17:8. Do kraja prvog kvartala usledila je mini-serija domaćih koji su trojkom Rićija prišli na 17:13, ali onda Kevin Panter uzvraća i stiže do svog devetog poena, za vođstvo crno-belih 19:13.

Početak druge četvrtine obeležio je Zek Ledej sa svoja četiri vezana poena i Partizan se vratio na osam poena prednosti - 23:15.

Ali, kako je meč odmicao, sve više problema odbrani Partizana pravio je Kevin Pengos, pre svega sjajnim asistencijama, pa je sredinom druge deonice Armani prišao na 25:21.

A posle nekoliko asistencija, Pengos je stigao i do svojih prvih poena za 25:23. Partizan je ušao u napadačku krizu, počeli su da se ređaju promašaji i greške u loše organizovanim napadima, a na tri minuta pre kraja druge četvrtine Nejpir je sa linije penala pogodio za prvo izjednačenje od početka meča - 25:25.

Seriju domaćeg tima prekinuo je Kevin Panter, takođe posle faula i Partizan je tada poveo sa 27:25.

I dalje crno-beli nisu uspevali da pogode iz igre, ali srećompo njih, dosta su grešili i košarkaši Armanija koji su propustili nekoliko prilika da pređu i u vođstvo.

Novo izjednačenje Armaniju doneo je Meli na minut i po pre poluvremena, a prvo vođstvo domaćima Bili Beron za 30:27.

Pred sam kraj poluvremena, uzvratio je Lesor za 30:29.

Partizan je bio potpuno ravnopravan i tokom treće četvrtine, ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali šut za tri poena nikako nije služio crno-bele.

I onda, ključni period meča. Počeo je u završnici treće deonice, a nastavljen u prva tri minuta četvrtog kvartala, kada je Armani napravio seriju 15:0 i poveo sa 60:46. Tu seriju domaćeg tima su svojim poenima kreirali Nejpir, Dejvis i Beron, akakvu-takvu nadu Partizanu vratio je Dnte Egzum koji je najpre pogodio sa linije penala, a onda konačno i trojku za 60:51.

Etore Mesina je reagovao tajm-autom, posle kog Bili Beron pogađa svoju treću trojku, odmah zatim i Brendon Dejvis poentira i Armani je ponovo stekao ubedljivu prednost - 65:51. Sve se to događalo sredinom poslednje četvrtine, ali do kraja Partizan više nije uspevao ni da nagovesti preokret.

Bili Beron je sa 14 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Brendon Dejvis ga je pratio sa 12, a Šabaz Nejpir je upisao 10 poena i četiri asistencije. Kevin Pengos je bio najbolji asistent u domaćem timu, upisao ih je šest, uz sedam poena i pet skokova.