18°C
15.05.2024.
117.1216
108.2155

IGRAĆE SE MAJSTORICA: Partizan izgubio od Reala u Beogradu, propuštena još jedna šansa za F4

04.05.2023. 18:28
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Dve prilike prokockane

Košarkaši Partizana poraženi su od Real Madrida u Beogradu 78:85 (15:27, 27:18, 13:16, 23:24), stoga će putnika na F4 Evrolige odlučiti majstorica u Španiji.

Partizan protiv Reala u kompletno crnoj opremi

LEDEJ PRED ČETVRTI SUSRET: Imamo najboljeg trenera u istoriji evropske košarke

PARTIZAN MOZZART BET - REAL MADRID 78:85 (15:27, 27:18, 13:16, 23:24)

Dvorana: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Gitis Viljus, Robert Lotermozer, Karmelo Paternik

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 25, Koprivica, Smailagić, Papapetru 18, Egzum 6, naneli 2, Lesor 11, Trifunović 3, Anđušić 7, Madar 6

REAL MADRID: Vilijams Gos 6, Rendolf 3, Fernandez, Abalde, Hanga 15, Hezonja 5, Rodrigez 8, Dek 14, Korneli, Tavares 15, Ljulj 5, Musa 14

Sada je Kraljevski klub poravnao u seriji na 2:2, stoga će o putniku na završni turnir odlučiti majstorica u španskoj prestonici koja se igra 10. maja.

Izuzetno slab početak meča za izabranike Željka Obradovića, bezidejni u napadu, slabi u defanzivi, zbog čega je Real imao brzo dvocifrenu prednost, koja je u jednom momentu bila i +14. U tihoj atmosferi beogradske Arene, izostala je bučna podrška Grobara, koji su celo prvo poluvreme odavali poštu stradalima u tragediji na Vračaru.

Kako je meč odmicao, hvatao je Partizan priključak, malo po malo, i krajem druge deonice stigli su crno-beli do izjednačenja 42:42, ali je lukavi potez Ljulja iznedrio tri bacanja za Kraljevski klub, koje je realizovao za plus tri na poluvremenu. Kod domaćih blistao je Ledej koji je bio najraspoloženiji igrač.

Mirisalo je na preokret, i desio se u trećoj četvrtini, ali posle nekoliko dobrih prilika za to. Ipak, ni taj preokret nije dugo potrajao, jer je Real brzo vratio sve u svoju korist.

Sa blagom prednošću ušli su gosti u odlučujući period, u kom su gotovo konstantno vodili sa dva do četiri poena. Više puta je Partizan imao priliku da stigne i preokrene, ali su svi ti napadi bili jalovi. Potezima Madara stiglo se na minus dva minut pre kraja, ali onda slaba igra u odbrani koštala je crno-bele pobede.

Utakmicu uživo mogli ste pratiti na našem portalu.

Kraj meča 78:85
40. minut
Posle velike gužve pod košem Partizana, i nekoliko promašaja Reala, Tavares najbolji za 2+1, i novih plus pet Madriđana.
39. minut
Kakva ludnica, Madar je ukrao loptu, a onda i poentirao, a zatim je pri izvođenju protivnika loptu dirao Madar i ona je iz bloka otišla u koš 78:80
39. minut
Ne koriste igrači Partizana poklone koje dobijaju od Reala, slaba realizacija šuteva košta crno-bele 74:78
37. minut
Zek Ledej na svojim leđima nosi Partizan u ovim momentima 74:76. Na drugoj strani teška povreda Gabrijela Deka, zbog koje neće moći da nastavi meč.
35. minut
Ledej najsvetlija tačka, dve vezane teške dvojke 70:71
33. minut
Ne koristi domaćin očigledne poklone protivnika, a pritom u odbrani dozvoljavaju lake poene gostima 66:71
32. minut
Teško Partizan igra u napadu, ali pogađa, najpre Lesor pa i Papapetru. Izostaje dobra defanziva, Ćaćo Rodrigez pogađa trojku. 62:68
31. minut
Posle niza grešaka na obe strane, Hezonja pogađa za dva, a Egzum za tri 58:63
Kraj treće četvrtine 55:61
30. minut
Konsolidovao se Real, Dek je pogodio trojku za 55:61.
28. minut
Treća trojka Papapetrua na meču, blista Grk. mini rola Tavaresa na drugoj strani 54:54.
27.minut
Dve promašene trojke Partizana, Anđušić pa i Smailagić, ali i dalje vode crno-beli. Zaključali su Tavaresa i dobra igra Parnog valjka u odbrani.
25. minut
ANĐUŠIĆ flouoterom za preokret 51:49.
24. minut
Imao je Partizan nekoliko prilika da povede i preokrene sve, Musa pogađa na jednoj, Ledej na drugoj strani 47:49, a onda i za poravnanje 49:49.
23. minut
Papapetru sa linije penala smanjuje na minus jedan 45:46.
21. minut
Papapetru pogađa za minus jedan. Navijači su krenuli da pevaju, nakon što su čitavo prvo poluvreme bili tihi zbog nesreće koja se dogodila juče na Vračaru. Odali su počast i preminulom čuvaru škole.
Kraj prvog poluvremena 42:45
20. minut
TROJKA ANĐUŠIĆA za izjednačenje 42:42. Ljulj fauliran na šutu za tri, pogodio sva bacanja, a zatim je Anđušić pogodio trojku sa pola, ali ona ne važi jer je isteklo vreme.
19. minut
Čarolije Ledeja, evo Partizana na MINUS JEDAN...39:40
ANĐUŠIĆ I LEDEJ KAO U NBA: Straobalan alej-up Partizana u NAJVAŽNIJIM TRENUCIMA (VIDEO)

17. minut
Ne ide Partizanu u napadu, srećom popravili su odbranu pa Real ne dolazi do osetnije razlike. 35:38.
15. minut
Ledej iz teške pozicije za minus četiri...30:34. Bolja igra i u defanzivi.
13. minut
Lukavo sada igraju crno-beli, koliko toliko koriste sve šanse u napadu, a još jednu trojku pogađa Papapetru 26:32.
12. minut
Trojka Papapetrua 21:30. Proigrao je Partizan, ali i dalje bez rešenja u odbrani.
11. minut
Situacijom 2+1 Egzuma počinje druga deonica 18:27. Trojkom vraća Rodrigez 18:30.
Kraj prve četvrtine: 15:27
10. minut
Totalno nadmoćniji Kraljevski klub, trojka Marija Hezonje 13:27
8. minut
Kanonada Hange, treća trojka Mađara 13:24
7. minut
Ledej jedini raspoložen kod domaćih 13:21.
6. minut
Treća trojka Reala, ovaj put Musa, imaju gosti +10 (7:17). Na drugoj strani Ledej pogađa sa poludistance.
5. minut
Nova trojka Hange, dobar početak Reala, ali za crno-bele pogađa Ledej dvojku i Trifunović trojku 7:10
4. minut
Tek posle tri minuta i 10 sekundi Partizan stiže do prvog poena, preko Madara, ali na drugoj strani trojka Hange. 2:7
2. minut
Promašajima na obe strane počeo je susret, a prve poene na meču upisao je Musa polaganjem. Partizan je izgubio loptu, a onda je Hanga povećao na 4:0. Potom nova izgubljena lopta crno-belih.
1. minut
Meč je počeo minutom ćutanja.  Danilo Anđušić i Najdžel Vilijams Gos održali su govor pre početka susreta. Domaćin igra u crnim dresovima, dok gost ima crni flor. Takođe, publika je na parket bacila cveće koje je donela. Startna postava Partizana je: Naneli, Madar, Trifunović, Ledej, Lesor.

"Udaljavanje od tradicije, vere i porodice, uvek ostavlja tragične posledice. Pokoj dušama svih nastradalih u OŠ Vladislav Ribnikar", piše na transparentu razvučenom na tribinama Štark Arene

ARENA U SUZAMA: Srceparajući oproštaj Grobara od stradalih u OŠ "Vladislav Ribnikar" (VIDEO)

Šta treba znati pre početka?

Crno-beli su pre dve večeri propustili priliku da se plasiraju na F4, nakon dve pobede u Madridu, te je sada razultat u seriji 2:1 u korist čete Željka Obradovića.

Prvi meč rešio je Kevin Panter trojkom u poslednjoj sekundi, drugi je prekinut nakon tuče posle ubedljivog vođstva Partizana, dok je treći pripao Madriđanima u neizvesnoj završnici.

Večeras će u odnosu na prošli meč Željko Obradović moći da računa na Matijasa Lesora, kome je istekla suspenzija, dok na parketu neće biti Kevin Panter, kome upravo večeras ona "ističe". Na drugoj strani vraća se Gabrijel Dek.

Uoči meča:

20:10 Igrači Partizana dočekani su ovacijama.

20:05 Košarkaši Real Madrida izviždani su tokom izlaska na parket.

ZVIŽDUCI I PSOVKE PROBILE PLAFON: Grobari ne zaboravljaju! Evo kako su dočekali igrače Reala (VIDEO)

20:00 Košarkaši Partizana na zagrevanju pojavili su se u crnim majicama na kojima je pisalo "Osnovna škola Vladislav Ribnikar". Naime, u toj ustanovi je juče izvršeno višestruko ubistvo od učenika koji pohađa tu školu. Isto to uradili su i košarkaši Reala.

KKP
KKP / Izvor: Srbija Danas

19:50 Počinje da se puni i Beogradska Arena.

KKP

19:15 Na platou ispred Arene počeli su da se okupljaju navijači Partizana, koji pre ulaska u dvoranu odaju počast stradalima.

KKP

18:30 Okupljeni pale sveće.

KKP

KKP

18:00 Ispred Štar Arene, gledaoci su doneli cveće, čime su odali poštu preminulima u nezapamćenom masakru koji se dogodio u Beogradu, kada je učenik škole Vladislav Ribnikar ubio čuvara i nekoliko svojih vršnjaka.