PARTIZAN NA KORAK OD TITULE: Zvezda opet "PALA" u paklu Arene

15.06.2023. 18:58
Partizan - Crvena zvezda
Partizan - Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Drugi meč finala plej-ofa.

Košarkaši Partizana su na korak od titule u ABA ligi. Izabranici Željka Obradovića su slavili i u drugom meču finala plej-ofa (vode sada 2:0 u seriji) protiv Crvene zvezde. Ovoga puta je bilo 87:78 (23:22, 21:22, 24:18, 19:16) i sada sledi duel u nedelju u "Pioniru", a da bi se i drugi meč igrao u toj dvorani potrebno je da crveno-beli dođu do prvog trijumfa u seriji. Eventualna peta bi se opet igrala u Areni.

ZVEZDA OBJAVILA CENE KARATA: Na VEČITI DERBI za 1000 dinara!

CSKA I POVRATAK U EVROLIGU: Učestvujemo u svim pregovorima

PRVI SE MAČIĆI U VODU BACAJU: Slaba Srbija pobedila na startu EP

Prvo poluvremene nije bilo ni nalik na dešavanja u prvoj utakmici. Rezultatska prednost nije išla mnogo ni na jednu stranu. Crveno-beli su loše gađali sa linije bacanja, ali su imali više skokova u napadu.

Vildoza se vratio na teren, ali nije mnogo doprineo, jer ni iz igre ni iz bacanja nije pogodio nijedan šut. Najbolji u prvom delu je bio Alan Smailagić sa indeksom 18 uz 15 poena. Ipak, u nastavku nije postigao nijedan poen.

Partizan - Crvena zvezda 87:78 (23:22, 21:22, 24:18, 19:16)

Dvorana: Štark arena

Sudije: Matej Boltauzer, Miloš Koljenšić, Sašo Petek

Partizan: Ledej 12, Avramović, Koprivica, Panter 13, Smailagić 15, Papapetru 8, Egzum, Naneli 15, Lesor 13, Trifunović, Anđušić 4, Madar 7.

Crvena zvezda: Vildoza 8, Lazarević, Kampaco 9, Mitrović 9, Lazić 4, Martin, Dobrić 11, Ilić, Nedović 21, Marković 3, Petrušev 7, Bentil 6.

Do sredine treće deonice su se menjali timovi u vođstvu, ali tada se Partizan odvojio i pred poslednju četvrtinu je bilo samo šest, a bilo je i devet pre trojke Branka Lazića dve sekunde pre kraja.

Partizan je u poslednjoj četvrtini imao kratak period loše igre u odbrani kada je Zvezda prišla na minus četiri, ali nisu uspeli da izabranici Duška Ivanovića da uvedu meč u neizvesnu završnicu i crno-beli su rutinski priveli meč kraju i stigli su na korak od trofeja. Ipak, neće biti opuštanja pogotovo jer im je još u sećanju poraz od Reala posle vođstva od 2:0 u četvrtfinalu Evrolige.

Ovo je bio sedmi ovosezonski međusobni duel večitih rivala, a pre ovoge je bio rezultat 3:3. Partizan je pobedio kao gost u Evroligi, kod kuće u ABA ligi i sada u plej-ofu. Zvezda je slavila u "Areni" u elitnom takmičenju, odbranila je domaći teren u ligaškom delu regionalnog nadmetanja, a bila je bolja i u polufinalu Kupa Radivoja Koraća.

Šta se dešavalo u drugom meča finala plej-ofa pročitajte ovde:

40. minut
Partizan je rutinski priveo meč kraju.
39. minut
Bentil pogađa posle ofanzivnog skoka. Panter zatim sa dva bacanja dovodi Partizan na korak od trijumfa 84:76.
38. minut
Ledej pogađa jedno bacanje, a Mitroviću ispada lopta. Naneli trojka - 82:74.
37. minut
Vildoza trojkom vraća Zvezdu u život 78:74. Mitrović ne uspava da smanji dodatno iz kontre.
36. minut
Lesor pogađa za dva, ali ne i dodatno bacanje - 78:69. Novo lako polakaonje Mitrovića 78:71.
34. minut
Anđušić polaže za opet plus devet 74:65. Sudije su zatim svirale faul Smailagiću, ali psosle čelendža je dosuđen Mitroviću prekršaj u napadu.
33. minut
Zvezda je izašla iz bousa za manje od tri minuta, a Partizan je još bez faula.
32. minut
Madar postiže prve poene u poslednjoj deonici. Vildoza daje trojku 70:65.

IV ČETVRTINA

30. minut
Partizan je došao do najveće prednosti posle trojke Ledeja 68:59, ali vraća Lazić na samom kraju 68:62.
29. minut
Prvi dobar potez Vildoze - ulaz za dva poena. Odmah vraća trojkom Naneli 65:57.
28. minut
Serija grešaka na dve strane 61:55.
26. minut
Lesor siguran sa bacanja i sada Partizan ima lepu prednost 61:53.
25. minut
Naneli trojkom dovodi publiku u delirijum - 56:50.
24. minut
Ledej lako poentira preko Bentila, ali ovaj mu vraća u sledećem napadu posle ofanziovnog skoka - 49:50.
22. minut
Mitrović pogađa oba bacanja, Zvezda je sada polovična iz te kategorije. Kampaco promašuje otvorenu trojku 44:46. Madar trojkom vraća vođstvo 47:46.
21. minut
Bentil pogađa težak šut za dva, ali vreme je isteklo.

KRAJ POLUVREMENA

20. minut
Zvezda preko Nedovića dolazi u vođstvo. Madar poravnava - 44:44 na sekund pre kraja.
19. minut
Posle kontakta sa Panterom pao je Nemanja Nedović. Sudije su otišle da gledaju snimak. Kontakt je bio slabog intenziteta. Panter pogađa preko Mitrovića 42:39. Nedović trojkom izjednačuje.
18. minut
Konačno Zvezda pogađa oba bacanja i to Nemanja Nedović 38:38.
17. minut
Lazić daje jedno bacanje, a Smailagić nije uspeo da izvede aut za pet sekundi. Nedović iz kornera ipak za dva - 34:33.
15. minut
Spektakularno zakucavanje Alena Smailagića - 34:30.
14. minut
Panter dalekometnom trojkom vraća prednost Partizanu 32:30. Vildoza promašuje oba bacanja.
13. minut
Marković daje trojku, a zatim je i izborio faul. Ipak, odmah zatim je napravio i prekršaj u napadu (27:28).
11. minut
Vildoza prvi put na terenu u finalnoj seriji. Dobrić trojkom donosi prvo vođstvo Zvezdi 23:25. Smailagić poravnava.

II ČETVRTINA

10. minut
Kampaco trojkom poravnava. Lesor pogađa samo jedno bacanje. Zvezda nije iskoristila dva napada, a Partizan nije uspeo da poentira za tri sekunde - 23:22.
9. minut
Dobrić pretrčava ceo teren i sada je samo peon viška za domaćina 20:19. Smailagić zakucava u sledećem napadu 22:19.
7. minut
Lesor siguran na bacanjima, a Zvezda smanjuje preko Petruševa posle ofanzivnog skoka 17:14.