26°C
19.05.2024.
117.105
107.8514

DRAMA U PIONIRU: Partizan u POSLEDNJIM SEKUNDAMA srušio Cedevitu i izjednačio (VIDEO+GALERIJA)

25.03.2017. 22:05
Košarkaši Partizana
Košarkaši Partizana / Izvor: MN Press

Treći polufinalni duel igra se 1. aprila u Zagrebu.

Drugi duel polufinala plej-of ABA lige Partizana i Cedevite pripao je Partizanu, koji je slavio rezultatom  74:73 i tako izjednačio na 1:1 u seriji. Treći meč, odnosno majstorica na programu je 1. aprila u Zagrebu.

Cedevita je bolje ušla u meč i preko raspoloženog Bilana kontrolisala igru i rezultat, ali ipak je potarajala egal situacvija. Luković i Birčević su uzvraćali rivalu (8:8, 5. minuta). Posle toga crno-beli preuzimaju inicijativu i prave seriju 8:0 i stižu do preokreta (16:10). U dobrom ritmu je tim iz Humske nastavio do kraja prve četvrtine, koju je završio sa „plus sedam“ (20:13)

GRMELO: Pogledajte kako su navijači dočekali igrače pred meč protiv Cedevite (FOTO)

KAKVA PODRŠKA: Pogledajte koje legende bodre crno-bele na meču sa Cedevitom (FOTO)

Na početku druge deonice gosti smanjuju vođstvo Partizana preko Šurne i Džejmsa (22:18, 13. minut). S druge strane, iz redova crno-belih ubojiti su bili Vrabac i Hačer i tim iz Humske beži na 24:18, posle čega trener Cedevite Veljko Mršić traži tajm-aut.

Spomenuti tandem gostiju je postigao dve trojke, pa su Zagrepčani prišli na samo poen zaostatka (25:24), ali Birčević i Veličković dodaju gas „plus šest“ za crno-bele (32:26, 18. minut). Potom je Hačer povećao vođstvo svog tima na 36:29, a tu rezultatsku distancu i kasnije Birčević overava trojkom 39:32 (19. minut), ali ponovo su proradile nišanske sprave gostiju, koji uspevaju da sa „minus pet“ odu na veliki odmor.(39:34)

U nastavku se razigrao Luković (44:34, 23. minut) i možda je tada neko pomislio da su žilavi gosti najzad slomljeni, ali nisu se sa tim mirili Bilan, Boatrajat i Šurna, posle čije trojke su Zagrepčani prišli na „minus tri“ (45:42, 24. minut).

Crno-beli i dalje nisu uspevali da srede redove, a Boatrajt je izjednačio rezultat na 45:45. Borba se u finišu trećeg perioda baš rasplamsala, Hačer odvodi crno-bele do 49:45 (26. minut), ali opasni protivnik je žestoko uzvraćao (49:47, 27. minut, Bilan). A onda je Andrić izazvao erupciju u beogradskom hramu košarke, postigao je trojku za 52:48, pa je Veličković bio precizan sa linije penala (54:48) i u finišu trećeg kvartala domaći su imali težak zadatak da sačuvaju taj kapital pred poslednju, odlučujuću četvrtinu.

GLAVOBOLJA: Povrede OVIH igrača muče Džikića (VIDEO)

Ključalo je u „Pioniru“, vodila se divovska borba, a požrtvovani i motivisani crno-beli, na krilima navijača, odolevali su napadima hrvatskog šampiona i posle 56:53, pobegli ponovo na „kotu pet“ (58:53, 32. minut, Koprivica), ali je Cedevita odmah žestoko uzvratila (58:56). Zatim je viđen trojkaški obračun, između dve koje je postigao Hačer, jednu je ubacio Baotrajt (64:59, 34. minut).

Taj rezultat je stajao na semaforu naredna tri minuta, ali taj post je prekinuo Tomas sa linije slobodnih bacanja (64:60), a isti igrač, potom, postiže trojku i uvodi utakmicu u pravu dramu (64:63, 38. minut). I najzad se Partizan odvaja od začarane cifre 64, kada Veličković postiže dva poena, na šta je Bilan uzvratio istom merom, ali sjajni Marinković ubacuje trojku (69:65, 39. minut), posle čega Birčević pod faulom beleži ofanzivni skok i koristi jedno slobodno bacanje (70:65, 40. minut).

Boatrajt je realizovao dva penala, a zatim Gordon gubi loptiu pod svojim košem, a taj poklon spomenuti igrač Cedevite koristi za izjednačenje 70:70. Ipak, to nije zbunilo odličnog Hačera, koji poentira za 72:70, ali Boatrajt nastavlja dvoboj i poentira za tri poena preko pokleklog Birčevića za 72:73! Dve sekunde pre kraja Hačer postiže koš iz srca reketa za veliku pobedu!

PARTIZAN – CEDEVITA  74:73 (20:13, 19:21, 17:17, 18:22 )

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

GLEDALACA: 7.500.

SUDIJE: Jovčić, Petek, Majkić.

PARTIZAN: Robinson, Ratkovica 2, Vrabac 2, Marinković 5, Veličković 8, Majstorović, Birčević 18, Koprivica 4, Andrić 3, Hečer 23, Gordon 3, Luković 6.

CEDEVITA: Džejms 8, Krušlin 3, Botrajt 25, Katić 2, Babić, Žganec 2, Bilan 16, Šurna 10, Begić 2, Tomas 5, Arapović.