VELIČANSTVENO: POBEDA Zvezde protiv šampiona Evrope (VIDEO)

29.12.2016. 20:49
Miloš Teodosić
Miloš Teodosić / Izvor: MN Press

Neverovatno veče u Kombank Areni.

Crvena zvezda na fantastičan način završila je 2016. pošto je srušila aktuelnog šampiona Evrope CSKA u punoj Kombank Areni 78:67 (27:14, 21:20, 16:22, 14:11). Crveno-beli su potpuno nadigrali CSKA pre svega zahvaljujući odličnoj odbrani, dok su u napadu najbolji bili Kuzmić, Simonović i Dženkins. Ovo je bila prva pobeda crveno-belih u istoriji protiv CSKA, a interesantan je podatak da je Zvezda u prethodba tri meča savladala poslednja tri šampiona Evrope - Makabi, Real Madrid i CSKA.

Kakav je početak imala Crvena zvezda protiv moćnog CSKA, početak kakvom se sigurno niko od prisutnih navijača u Kombank Areni ni u snu nije nadao. Odbrana, zaštitni znak trenera crveno-belih Dejana Radonjića, krenula je da melje moskovsku Armiju dok je Čarls Dženkins počeo svoj šou u defanzivi. Popularni Đenka stizao je da krade lopte (četiri u prvoj četvrtini), ali i da poentira, a Kombank Arena se tresla od oduševljenja dok je na semaforu stajalo 13:0 u petom minutu meča. Tek tada je CSKA došao do prvih poena i to trojkom Teodosića, ali Zvezda nije imala nameru da stane, a u poslednjem minutu prve četvrtine crveno-beli stigli su do maksimalnih 14 poena viška.

Pokazalo se u dobrom delu druge deonice da protiv CSKA nema opuštanja. Armija je krenula snažnije, zaigrala bolje u odbrani, a napadi su postali mnogo tečniji. Teodosić je ubrzao igru Moskovljana i pogodio jednu trojku, a do poena su došli Kurbanov i Ogustin i CSKA je napravio seriju 16:7 i u 15. minutu Zvezda je imala samo četiri poena prednosti (34:30). Izlgedalo je tada da će gosti doći do preokreta. Ipak, još jednom je Zvezda stegla u odbrani, u igru se vratio Dženkins, a Gudurić je bio precizan sa linije penala i crveno-beli su u 18.minutu ponovo imali dvocfirenu prednost (42:32). Tu nije bio kraj, pošto su se Kuzmić i Dženkins pobrinuli da Zvezda na poluvreme ode ponovo sa maksimalnih 14 poena prednosti (48:34).

Za razliku od starta druge deonice, u trećoj četvrtini crveno-beli nisu dozvolili da se CSKA vrati u meč. Četa Dejana Radonjića održavala je dvocifrenu prednost, a došla i do maksimalnih 52:36 u 22. minutu, a najčešće je išla preko Kuzmića koji je stvarao velike probleme odbrani Armije. Kuzmić je nastavio sa odličnom igrom u reketu, ali je Voroncevič sa dve uzastopne trojke uz poene Džeksona i Hajnsa doveo Armiju na zaostatak od šest poena (62:56) u 28. minutu, ali je u poslednjih 10 minuta Zvezda ušla sa vođstvom 64:56.

Uvodni minuti četvrte deonice bili su veoma neefikasni, pošto je samo De Kolo postigao dva poena u prva tri minuta. Atmosferu je u Kombank Areni do usijanja doveo Volters trojkom preko ruke Miloša Teodosića, a zatim i flouterom, da bi Simonović postigao poene uz faul i iskoristio dodatno slobodno bacanje za ponovnih 14 poena prednosti Zvezde 72:58 u 35. minutu. Usledilo je novih dva minuta koje su obeležili promašaji, ali je Zvezda i dalje imala dvocifrenu prednost (74:61).

CRVENA ZVEZDA - CSKA  78:67 (27:14, 21:20, 16:22, 14:11)

DVORANA: Kombank Arena

SUDIJE: Gonzales, Mugulkoc, Romano

GLEDALACA: 18.400

CRVENA ZVEZDA: Volters 9, Dangubić 7, Mitrović 2, Lazić 2, Dobrić, Simonović 14, Rakićević, Dženkins 11, Gudurić 9, Jović 6, Kuzmić 16, Bjelica 2.

CSKA: De Kolo 6, Teodosić 6, Ogustin 3, Fridzon 2, Džekson 10, Antonov 2, Voroncevič 21, Higins, Kulagin, Hrijapa, Kurbanov 8, Hajns 9.

Barselona - Darušafaka (21)

TABELA: CSKA 12-3, Real Madrid 10-5, Olimpijakos 10-5, Baskonija 10-5 Panatinaikos 9-5, Baskonija 9-5, Fenerbahče 9-6, Darušafaka 8-6, Efes 7-8, Crvena zvezda 7-8, Barselona 6-8, Žalgiris 6-9, Bamberg 5-9, UNIKS 5-9, Makabi 5-10, Galatasaraj 4-10, Milano 4-11.