POD RADONJIĆEM PAO I ŽALGIRIS: Nova pobeda Panatinaikosa!

02.12.2022. 21:29
Dejan Radonjić
Dejan Radonjić / Izvor: Profimedia
Ušli u seriju...

Košarkaši Panatinaikosa ostvarili su pobedu na gostovanju ekipi Žalgirisa rezultatom 81:67, u utakmici 11. kola Evrolige.

"BRANKO LAZIĆ!" Delije u transu posle nove pobede

RADULJICA JE OTPISAN? Oglasio se direktor Crvene zvezde

Utakmica je rešena već u prvoj četvrtini koju je grčki tim rešio u svoju korist 27:13. Prednost gostiju se povećala do kraja poluvremena, da bi posle velikog odmora ulsledio odgovor Žalgirisa. Litvanski tim dobio je treću četvrtinu rezultatom 25:16, te je meč ušao u neizvesnu završnicu.

Ipak, Panatinaikos nije dozvolio preokret i dobrom igrom u poslednjoj četvrtini sačuvao prednost i došao do pobede.

Najistaknutiji u pobedničkom timu bio je Derik Vilijams sa 25 poena, Dvejn Bejkon sa 19 i Nejt Volters sa 11.

U timu Žalgirisa Kenan Evans ubacio je 18 poena, dok su po 10 imali Hejs i Ulanovas.

Panatinaikos je posle 11. kola na 10. mestu sa skorom 5:6, dok je Kaunas šesti sa 6 pobeda.