KRK: Mega DRAMA u Nišu, Beron kroz IGLENE UŠI uveo Zvezdu u finale (VIDEO)

15.02.2020. 16:46 21:21
Bili Beron
Bili Beron / Izvor: MN Press

Triler u dvorani Čair.

Košarkaši Crvene zveze plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća zahvajujući pobedi nad Mega Bemaksom rezultatom 80:79 (17:24, 23:9, 18:27, 22:19) trojkom Bilija Berona jednu sekundu pre kraja meča.

Većim delom utakmice ekipa Dejana Milojevića je bila u prednosti, ali su Bili Beron i Kevin Panter održavali tim sa Malog Kalemegdana u životu. U trenutku kada se lomila utakmica Beron je uzeo stvari u svoje ruke i pogotkom za tri poena u samoj završnici doneo je pobedu crveno-belima.

Šampion Srbije će se za Žućkovu levicu boriti u nedelju na istom mestu od 21 čas, protiv pobednika meča Partizan - FMP.

PRETNJE VEČITIMA IZ PODGORICE: Trener Budućnosti bez dlake na jeziku posle osvojenog Kupa

ZVEZDA SAMLELA ČUKU: Nikolić i Petrović BOMBOM uveličali Dekijev debi, Ben promašio penal (VIDEO)

DETALJ KOJI JE SVIMA PROMAKAO: Mnogi nisu VIDELI šta je Deki nosio na REVERU!

Tok meča možete pogledati u nastavku.

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ MEČA:
Kendrik Peri je pokušao da donese pobedu Megi uz zvuk sirene, ali nije pogodio za tri poena.
40. minut:
Bili Beron je pogodio trojku sekundu pred kraj meča, pa Crvena zvezda vodi rezultatom 80:79.
40. minut:
Crvena zvezda se odbranila i 19 sekundi do kraja Dragan Šakota je pozvao tajm-aut kako bi nacrtao poslednji napad.
40. minut:
Bili Beron pogađa trojku na 39 sekundi pre kraja 79:77.
40. minut:
Šakota zove tajm-aut na 50 sekundi do kraja - 79:74.
39. minut:
Ekipa Dejana Milojevića održava prednost i 60 sekundi pre kraja vodi rezultatom 79:74.
38. minut:
Mega je nadomak pobede - 77:72.
36. minut:
Zvezda je smanjila prednost rivala na 72:70, a Milojević je reagovao tajm-autom.
33. minut:
Mega se odlepila i vodi rezultatom 70:64.

TREĆA ČETVRTINA

KRAJ ČETVRTINE:
Crvena zvezda je prišla na minus dva - 60:58.
29. minut:
Crveno-beli smanjili zaostatak na 56:52.
26. minut:
Prednost Mega Bemaksa konstantno raste i trenutno je 54:46.
23. minut:
Mega je preokrenula, a Dragan Šakota je pozvao tajm-aut - 45:42.
21. minut:
Odličan start Mege u drugom poluvremenu i posle samo 60 sekundi serijom 7:0 ekipa Dejana Milojevića poravnala je rezultat na 40:40.

DRUGA ČETVRTINA

POLUVREME:
Posle prvih 20 minuta igre Crvena zvezda vodi rezultatom 40:33.
19. minut:
Crveno-beli održavaju prednost - 38:33.
16. minut:
Serija Zvezde 15:0 i trenutni rezultat je 34:27 za tim sa Malog Kalemegdana.
15. minut:
Zvezda je preokrenula i vodi sa 30:27 zahvaljujući Kevinu Panteru koji je ubacio devet poena, a Milojević je zatražio novi tajm-aut.
13. minut:
Panter postiže trojku kojom smanjuje na 27:24, a Dejan Milojević traži minut odmora.

PRVA ČETVRTINA

Mega vodi rezultatom 24:17 posle prvih deset minuta.
10. minut:
Mega se odlepila na 24:17, Šakota reagovao tajm-autom.
8. minut:
Novu trojku pogodio je Beron koji ima već deset poena. Mega vodi 19:17.
6. minut:
Mega je preokrenula i vodi sa 17:14.
4. minut:
Rezultat je 10:8 za crveno-bele, a Beron je već postigao sedam poena.
2. minut:
Crvena zvezda vodi 6:2, a odlično je meč otvorio Bili Beron sa dva pogođena šuta kada je gazio liniju za tri poena.

MEGA BEMAKS - CRVENA ZVEZDA 79:80 (24:17, 9:23, 27:18, 19:22)

DVORANA: Čair (Niš)

SUDIJE: Ilija Belošević, Milivoj Jovčić, Saša Maričić.

GLEDALACA: 3.000

MEGA BEMAKS: Mišković 8, Peri 20, Atić 12, Marjanović 1, Ašćerić 10, Simonović 13, Cerovina 8, Tanasković 4, Šćekić, Mesiček 3. Trener: Dejan Milojević.

CRVENA ZVEZDA: Panter 22, Braun, Davidovac 5, Lazić, Beron 18, Dobrić, Gist 8, Jagodić-Kuridža 8, Dženkins 2, Simanić 2, Odžo 5, Štimac 10. Trener: Dragan Šakota.