TRILER U PIONIRU: Zvezda SRUŠILA "ponos Izraela" u grotlu Pionira!

24.11.2022. 18:22
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Meč 10. kola Evrolige...

Beogradska Crvena zvezda u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić" savladala ekipu Makabi iz Tel Aviva, nakon velike borbe i drame do poslednje sekunde meča, rezultat je na kraju iznosio 69:68, u okviru desetog kola Evrolige.

DRUGI PUT U SEZONI: Musa ponovo MVP kola

PARTIJA SEZONE: Čudesni Jokić Denverov zaostatak od -15 pretvorio u pobedu (VIDEO)

EVROLIGA: Radonjić posle produžetka bolji od Tea, Lučić vodio Bajern do pobede

U listu strelaca upisali su se čak sedam različitih strelaca Zvezde samo u prvih 10 minuta što je samo pokazatelj dobre ofanzive crveno-belih.

Igrala je ekipa Duška Ivanovića fenomenalno u prvoj četvrtini, blistala u svakom segmentu igre, a sve je išlo kako treba za crveno-bele koji su u izuzetnom naletu.

Lorenco Braun je imao dobrodošlicu u "Pionir", pogađao je kada je to bilo bitno za njegov tim, a valja napomenuti dobru rolu Holanda i Martina u redovima crveno-belih.

Zvezda je povela sa 27:18 na kraju četvrtine trojkom Petruševa, a posle trojke Ivanovića Zvezda je imala i plus 10 poena na startu druge deonice.

Makabi je imao jedan nalet, ali je meč usporen, čini se da je i Duško Ivanović imao udela u tome, a Zvezda je imala 7 poena viška posle poena Ognjena Dobrića (36:29) i taj rezultat je bio na snazi preko tri minuta, sve do kraja poluvremena.

reme je prolazilo u trećoj deonici, a Zvezda je i dalje bila bez poena iz igre, pa je Makabi preuzeo prednost nakon dvojke Lorenca Brauna (38:39). Nedovićeva trojka na pet minuta do kraja treće četvrtine je prvi koš iz igre za Zvezdu u deset minuta aktivne igre, što je definitivno pokrenulo crveno-bele.

Proigrao je i Luka Mitrović, odbrana je bila sjajna, a Zvezda je vratila prednost.

Trojka Ivanovića je bila izuzetno bitna početkom poslednje deonice kada je ekipa Duška Ivanovića imala 57:52, potom je trojku pogodio i Nedović, ali su gosti imali Lorenca Brauna, pa smo gledali totalnu neizvesnost sredinom deonice...

Ipak, Hasan Martin i Ognjen Dobrić su doneli Zvezdi 7 poena viška na ulasku u poslednja dva minuta, ali čitav minut nismo videli poene srpskog tima, pa je Ivanović morao da traži tajm-aut kada je Braun ponovo zaigrao fenomenalno.

Nedovićeva izgubljena lopta i poeni Sorkina su doneli totalnu neizvesnost u poslednjem minutu (69:68), da bi potom Vildoza promašio trojku, a Makabi imao poslednji napad...

Totalni kolaps na terenu, Ivanović je ukrao loptu, potom je Martin bio nespretan, a Makabiju je ostalo samo 9 sekundi. Braun je rešavao, nije pogodio, pobeda Zvezde!

U Zvezdi je Nedović imao 12 poena, Martin 11, Bentil 9, a Mitrović 8, napomenimo i dobru rolu Nikole Ivanovića sa 3 ukradene lopte, imao je i 6 poena, dve pogođene trojke.

Kod gostiju 23 poena Brauna, Sorkin je dodao 16.

CRVENA ZVEZDA - MAKABI 69:68 (27:18, 9:11, 14:18, 19:21)

Dvorana: Aleksandar Nikolić