ŽILAVI PANTERI DALI SVE OD SEBE: Zvezda savladala FMP

24.10.2022. 18:47
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Treći trijumf crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu FMP  u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' u pretposlednjem meču četvrtog kola ABA lige sa 83:77 (24:25, 27:14, 17:22, 15:15) i tako zadržali savršen ulinak trećom pobedom uz meč manje zbog odložene utakmice protiv Cedevita Olimpije iz prethodnog kola, dok je tim iz Železnika pretrpeo prvi poraz.

KRUNISANI KRALJ BLEKDŽEKA – Beograđanin osvojio 1.072.000 DINARA, a evo i kako!

ENGLEZI IGRAJU KOŠARKU!? Sve izvesniji ulazak Britanaca u Evroligu

U ZVEZDI NIJE ODUŠEVIO: Potpisao Džoni O’Brajant (FOTO)

Početak meča pripao je FMP-u koji je odlično igrao i vrlo brzo stigao i prestigao početnu prednost Zvezde. Izabranici Nenada Stefanovića su odlično koristili svaku priliku u napadu i pre svega zahvaljujući dobrom šutu za tri poena uspeli da stignu do prednosti 22:14 u 7. minutu. Međutim, ulazak Vildoze ubrzao je igru crveno-belih koji su do kraja deonice serijom 10-3 imali samo poena zaostatka na prvom malom odmoru. Gde je Zvezda stala u prvoj četvrtini, nastavila je u drugoj i serijom 8-0 povela 32:25 u 13. minutu. Uspeo FMP  da priđe na 32:30, ali zahvaljujući Nikoli Ivanoviću je Zvezda vrlo brz opovećala prednost i stigla do dvocifrenog vođstva, kao i maksimalne prednost 49:33, da bi Panteri do poluvremena smanjili na 51:40.

Početak drugog dela igre pripao je Zvezdi koja je preko Ivanovića i Martina stigla do prednosti 54:40, ali je FMP konbstantno tokom treće deonice uspevao da bude na oko 10 poena zaostatka za crveno-belima. Tim Vlade Jovanovića je u par navrata tokom treće deonice stizao do vođstva od 13 ili 14 razlike, ali je svaki put uspevao FMP da smanji zaostatak, a u završnici četvrtine i da priđe na samo šest poena minusa trojom Frejzera gotovo uz zvuk sirene (68:62). Mitrović je na početku poslednje deonice izgubio loptu, a Dženkins približio Pantere na samo četiri poena manjka 68:64, a Zvzeda je skoro tri minuta bila bez poena u četvrtoj četvrtini sve do trojke Dobrića za 71:64 u 33. minutu. Usledila je trojka Vildoze u istom mkinutu koja je Zvezdi vratila dvocifrenu prednost 74:64 i mada su Panteri uspeli u par navrata da spuste zaostatak na ispod 10 poena i čak priđu na šest poena manjka dva minuta pre kraja sjajnim zakucavanjem Izundua, Zvezda je mirno privela meč kraju i ostvarila trijumf.

CRVENA ZVEZDA - FMP 83:77 (24:25, 27:14, 17:22, 15:15)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Obrknežević, Vesković, Pecelj

GLEDALACA: 1.197

CRVENA ZVEZDA: Holand 5, Vildoza 14, Lazarević 2, Mitrović 12, Lazić, Martin 7, Dobrić 8, Raduljica, Ivanović 22, Marković 1, Petrušev 3, Bentil 9.

FMP: Frejzer 27, Bič 5, Pavićević, Stepanović 6, Nerandžić 1, Šaranović 8, Simović 5, Izundu 4, Janković 6, Dženkins 5, Vujičić, Valinskas 10.