TRILER U ARENI: Partizan PAO nakon PRODUŽETKA!

01.12.2022. 21:45
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press
Crno-beli dali se od sebe...

Košarkaši Partizana poraženi su u okviru 11. kola Evrolige od španske Valensije nakon produžetaka rezultatom 100:96.

KOŠ ZA OGIJA: Mozzart organizuje veliki humanitarni basket turnir za lečenje Ognjena Kapate

EFES SRUŠIO CRVENO-BELE: Micić na korak do TRIPL-DABLA!

PREOKRET: Teo ipak IGRA protiv Zvezde!?

Prvih šest poena za Partizan je upisao Jam Madar, ali odbrana crno-belih ponovo ne funkcioniše, Valensija je imala blagu prednost koju su prvo Naneli, pa Madar novim poenima anulirali za izjednačenje na 11:11.

Džejms Veb je u prvih pet minuta pravio najviše problema Partizanu, ubrzo je stigao i do svog osmog poena, za novo vođstvo gostiju - 13:11.

Sredinom prve četvrtine ušao je u igru i Lesor, što je dobra vest za crno-bele koji su pred kraj ovog dela igre poveli sa 21:19.

Do kraja prvog kvartala Valensija je izjednačila na 21:21, a kao najveći Partizanov problem se ispostavio loš defanzivni skok.

Od početka druge četvrtine Partizan je imao sve više problema u napadu, sve teže su crno-beli dolazili do poena, pa Valensija poenima Pradilje dolazi do vođstva od četiri poena razlike - 31:27. Lesor je najzaslužniji što prednost Valensije nije bila i ubedljivija, jer je centar Partizana za devet minuta na terenu upisao sedam poena i šest skokova.

Međutim, Panter, Egzum, pa i Ledej i Anđušić bili su do tada potpuno bezopasni u napadu, pa je sredinom druge četvrtine i Papapetru pokušavao šutevima za tri poena, ali je oba puta bio neprecizan.

Otišla je Valensija nešto kasnije i na pet poena razlike, a onda konačno trojka Kevina Pantera koji smanjuje na 36:34.

Nedugo zatim strasti u dvorani su se uzburkale posle jedne sudijske odluke na štetu Partizana, kada su sudije pokazale ''običan'' umesto nesportskog faula, pritom je i Panter dobio tehničku grešku zbog protesta. Posle svega toga, Partizan je prišao na poen zaostatka, bilo je 37:36, a onda sjajna odbrana Papapetrrua, kontra, pa trojka Pantera za 39:37!

Ali, pravi problemi za Partizan su usledili u poslednjoj deonici. Sve veća nesigurnost u napadu, izgubljene lopte, a kapiten Panter je u pojedinim trenucima delovao kao da prvi put igra sa ovim igračima crno-belih.

Valensija je u poslednja tri minuta meča ušla sa četiri poena prednosti - 77:73, a nadu domaćima daje Egzum svojim zakucavanjem na dva i po minuta.

Klaver na drugoj strani, posle još jedne loše reakcije crno-belih u odbrani vraća četiri poena prednosti gostima, a na drugoj strani uzvraća Panter trojkom za ''minus jedan''.

Konačno su crno-beli uspeli da se odbrane, posle čega Panter ponovo pogađa za minimalno vođstvo, ali Harper na drugoj strani uzvraća trojkom. Panter u finišu preuzima punu odgovornost u napadu Partizana, iznudio je prekršaj, posle kog je sa linije penala izjednačio na 82:82, ali na 20 sekundi do kraja Harper pogađa i preko Lesora, za novo vođstvo Valensije - 84:82.

Usledio je tajm-aut posle kog Panter uspeva da iznudi novi prekršaj i da Partizanu donese novo izjednačenje - 84:84 na 11 sekundi do kraja.

Crno-beli su posle tajm-auta odlučili da brane ovaj napad i na njihovu sreću Džons nije bio precizan u šutu za tri poena, pa je meč otišao u produžetak.

Dodatnih pet minuta počinje faulom Nanelija i Klaverovim poenima sa linije penala za vođstvo Valensije od 86:84. Panter nba isti način uzvraća, ali Dubljević vraća prednost Valensiji.

Ne može ni Panter sve da pogodi, što Valensija koristi da dodatno uveća svoju prednost - 90:86, ali konačno odgovornost u napadu preuzimaju i Ledej i Lesor, pa je Partizan uspeo da izjednači.

Problem je što crno-beli nikako nisu uspevali da povedu, da pritisak prebace na goste koji trojkom Lopez-Arostegija opet prelaze u vođstvo - 93:90 na dva minuta do kraja.

Kada je Valensija uvećala prednost na ''plus pet'', već je ''mirisalo'' na novi poraz Partizana, i publika se utišala i do pred sam kraj crno-beli nisu uspeli da tu sliku promene.

Nadu im je vratio Naneli svojom trojkom kojom je Partizan prišao na 98:96 na 37 sekundi do kraja.

Uspeo je Partuizan da se odbrani, izgledalo je da će na 11 sekundi pre kraja krenuti u kontru, ali Lopez-Arostegi krade loptu Nanliju, Panter je napravio peti prekršaj nad Harperom i tu je priča u večerašnjem meču bila završena.

Matijas Lesor je sa 22 poena i 10 skokova bio najefikasniji u Partizanu, Panter se probudio u finišu i stigao do 19 poena, Madar se zaustavio na 13, Naneli i Ledej na 12 poena.

Kod gostiju Rivero 22, Veb 18, Lopez-Arostegi 17 poena, ali utisak je da je ključni čovek bio Harper koji je bio najbolji u ključnim trenucima meča i meč je završio sa 14 poena.