VILDOZA PRESUDIO BAJERNU: Zvezdina POBEDA u Evroligi! Trinkijerijeva AGONIJA se nastavlja

28.10.2022. 19:56
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Odlična partija crveno-belih.

Beogradska Crvena zvezda savladali je večeras minhenski Bajern u  meču petog kola Evrolige, rezultatom 78:72 u korist crveno-belih.

TIKET ZA ČISTU PETICU: "Ludnica" u top ligama donosi neviđenu zabavu i vrhunski dobitak!

ČOVIĆ PONUDIO 11, PEŠIĆ IZABRAO TROJICU: Poznato koji igrači Zvezde će igrati za reprezentaciju

AMERIKANAC NAJUREN: Dovoden kao VELIKO POJAČANJE, pa dobio OTKAZ!

Sam početak meča obeležili su šutevi za tri poena. Ognjen Dobrić je odmah iznudio faul Gilespija u napadu, a onda pogodio i trojku za prvo vođstvo Zvezde u ovom meču. Nedugo zatim, trojku pogađa i Ben Bentil, a prvu za Bajern pogodio je Cipser. Zvezda vrlo brzo pravi novu seriju od 6:0, a Bentil nastavlja da pogađa trojke i domaći tim je tačno na sredini prve deonice vodio sa 15:8.

Pokušavao je trener Bajerna Andrea Trinkijeri da prekine Zvezdin ritam, ali mu to nije uspevalo, razigrao se i Vildoza, pa asistencijom za Martina koji zakucava uz faul diže celu dvoranu na noge, a Zvezda stiže do vođstva od 20:8.

Usledio je promašaj Lučića na drugoj strani, a Vildoza trojkom donosi Zvezdi maksimalnih ''plus 15'' - 23:8!

Trinkijeri je bio primoran na tajm-sut posle kog je Bajern donekle uspeo da neutrališe Zvezdine napadačke adute, a na drugoj strani priliku da zaigra dobio je i oporavljeni Nemanja Nedović. Bajern je pred kraj prve deonice uspeo da smanji na 26:17, ali na 0.8 sekundi pre kraja ovog dela igre Jaramaz pravi faul nad Martinom koji pogađa oba slobodna bacanja za 28:17 na kraju prve četvrtine.

Početak druge pripada Bajernu koji je pojačao igru u odbrani, a crveno-beli su promašili i par otvorenih šuteva, pa se razlika posle tri minuta igre u drugom kvartalu ''istopila'' na samo četiri poena u korist Zvezde - 30:26.

Zatim je Marković izgubio loptu, bio je bez ideje u napadu, na kraju je krenuo u prodor gde mu je oduzeta lopta, a Lučić u kontri pogađa za 30:28. Posle Jovanovičevog tajm-auta, Zvezda je nakratko prekinula Bajernovu seriju, a onda i Ivanović gubi loptu, pa pravi faul uz koš rivala i Bajern smanjuje na 32:31. Hasan Martin na drugoj strani realizuje naredni Zvezdin napad, a Trinkijeri odmah reaguje novim tajm-autom i vrlo brzo, trojkom Vinstona, Bajern stiže do prvog vođstva u ovom meču - 36:34 za goste, bio je to već jedanaesti poen Vinstona.

A onda, prvi poeni Nemanje Nedovića na tri minuta pre kraja poluvremena za izjednačenje na 36:36. Međutim, nikako da Zvezda povrati kontinuitet u napadu, što Bajern koristi da preko Jaramaza stigne i do četiri poena prednosti.

Ali, pred sam kraj prvog poluvremena, konačno je proradsio šut za tri poena, Nedović i Vildoza pogađaju trojke za vođstvo od 44:43.

U treću četvrtinu su i jedni i drugi ušli prilično stegnuto, Zvezda je u par minuta imala dve-tri izgubljene lopte, ali ni Bajern nije uspevao da uhvati napadački ritam. Ipak, Zvezda je prva uspela da ''probije led'' i stigne do sedam poena prednosti - 55:48, ali to nije dugo potrajalo.

Bajern se vratio trojkama Voldena i Vajler-Beba za izjednačenje na 56:56, dva i po minuta pre kraja treće deonice. Jovanović je reagovao tajm-autom, a onda Luka Vildoza pogađa svoju treću trojku i vraća prednost crveno-belima koju je zatim uvećao Bentil za 61:56.

A da se treća četvrtina završi ''eksplozijom'' oduševljenja na tribinama, potrudio se Luka Vildoza koji pogađa i četvrtu svoju trojku, za velikih devet poena prednosti - 65:57 na kraju ovog dela igre.

Kako je završena treća, tako je počela i četvrta četvrtina, samo što je ovoga puta za tri poena pogodio Ognjen Dobrić i Zvezda je stigla do ''plus 11'' - 68:57.

Nije se Zvezda ni tu zaustavila, sredinom poslednje deonice je imala i ''plus 12'' - 72:60. Izgledalo je da su crveno-beli u tom periodu prelomili meč u svoju korist, ali su sudije zatim ubile ritam utakmice dugim gledanjem snimaka spornih situacija, što gosti koriste da priđu na 72:67.

Ali, posle Jovanovićevog tajm-auta Zvezda opet uvećava prednost i bez veće neizvesnosti privodi meč kraju u poslednja dva minuta igre, mada su gosti imali nekoliko promašenih trojki iz kojih su mogli da vrate neizvesnost u finišu.

Luka Vildoza je sa 20 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, uz šest asistencija i pet skokova, Bentil ga je pratio sa 12 poena i 13 skokova, a dvocifren je bio i Dobrić sa 12 poena.

U Bajernu najbolji Vinston sa 18 poena, Heris je upisao 10, a od naših reprezentativaca u redovima ekipe iz Minhena - Lučić 12, Jaramaz četiri poena.