28°C
16.06.2024.
117.0802
109.0132

NASTAVLJA SE SERIJA: Partizan trojkama u poslednjoj četvrtini izbušio Monako za četvrtu pobedu u nizu

05.01.2023. 21:48
Danilo Anđušić
Danilo Anđušić / Izvor: MN Press

Crno-beli ostvarili osmi trijumf u Evroligi.

Košarkaši Partizana savladali su u prepunoj ''Štark areni'' ekipu Monaka u 17. kolu Evrolige sa 100:80 (26:17, 22:30, 21:21, 31:12) i tako ostvarili osmu pobedu ove sezone u najjačem klupskom takmičenju.

EVROLIGA: Nema kraja Fenerovoj agoniji, Alba iznenadila Baskoniju

ABA LIGA: Budućnost posle drame pala u Splitu

OVO SU SVI ČEKALI: Bodiroga progovorio o Kampacu - TREBA DA IGRA za Zvezdu!

bolje je meč počeo Monako zahvaljujući Majku Džejmsu koji je postigao prvih pet poena za goste koji su vodili 5:0, ali se Partizan brzo vratio preko Smailgića i Ledeja koji je takođe pogodio torjku. Ponovo je Monako vezao četiri poena preko Blosomgejma za 9:5, ali je onda usledila serija Partizana 12-0 koji je odlično šutirao za tri i postigao ih tri za prednost 17:9 i tajm-aut Saše Obradovića. Partizan je došao i do serije 14-0 i prve dvocifrene prednosti poenima Madara u 7. minutu, da bi to prekinuo Hol. Međutim, bilo je to kratkog daha pošto je Partizan vezao pet poena trojkom Madara i poenima Lesora i stigao do prednosti 24:11. Monako je potom uspeo da iskoristi nekoliko napada uz bolju odbranu i na prvi mali odmor ode sa devet poena zaostatka (26:17)

Monako je sa 5-0 počeo drugu seonicu preko Hola i trojkom Okoba i smanjio na 26:22, a Željko Obradović je odmah zatražio tajm-aut. Nije to donelo pravi rezultat za crno-bele jer je Monako i dalje pogađao, ali je i Partizan proradio u napadu, mada su gosti ipak uspeli da dođu do potpunog preokreta i vođstva 33:32 u 15. minutu. Ipak, odmah je Panter vratio trojku za 35:33, da bi gosti izjednačili, a Panter još jednom pogodio za tri i prednost 38:35. Okobo je pogodio uz faul, ali nije iskoristio dodatno bacanje, da bi Lesor bio precizan i doneo crno-belima 40:37, ali je još jednom Okobo pogodio, a zatim i Dijalo i gosti su imali vođstvo 41:40. Stigao je Monako i do 43:40, ali je Partizan uspeo ponovo da preuzme kontrolu i preko Pantera i Lesora povede 46:43. U zavšnici je Monako uspeo da smanji rezultat i Partizan je na poluvremenu vodio 48:47.

Bolje je krenuo Monako u drugom poluvremenu i poveo 51:48, da bi Madar trojkom doneo izjednačenje. Smailagić je pogodio samo jedan od dva penala, ali je Panter novom trojkom ponovo doneo prednost crno-belima 55:53, ali je ponovo poravnao Motejunas u 25. minutu. Anđušić je pogodio trojku, ali je Monako uspeo da veže četiri poena i na kratko povede, pošto je Papapetru pogodio za tri, a zatim i Madar za vođstvo crno-belih 63:59 u 28. minutu. Nisu se gosti predavali, Atara je pogodio za tri, a odmah potom i za dva posle izgubljene trojke Lesora i ponovo su gosti vodili. Usledila je rezultatska klackalica, Anđušić je pogodio ponovo za tri, a Dijalo doneo izjendačenje 66:66, dabi crno-beli ipak pred poslednju četvrtinu imali minimalno vođstovpošto je Egzum pogodio jedno slobodno bacanje 69:68.

Odlično je Partizan otvorio poslednju četvrtinu serijom 8-0 poenima Ledeja iz 2+1 situacije, trojkom Anđušića i poenima Lesora posle ofanzivnog skoka i crno-beli su vodili 77:68 u 32. minutu. Lesor je doneo Partizanu i 11 poena prednosti, ali je Monako posle puna tri minuta postigao poene u poslednjoj četvrtini i to trojkom Blosomgejma, ali je Egzum pogodio 2+1, da bi Džejms sa penala ponovo spustio goste na ispod 10 poena zaostatka (82:73) u 35. minutu. Ipak, Anđušić je pogodio četvrtu trojku iz četvrtog pokušaja i Partizan je ponovo imao dvocifrenu prednost 85:73. Crno-beli su vodili 87:75 tri minuta pre kraja, da bi Papapetru trojkom zapečatio sudbinu Monaka na ovom meču za prednost 90:75. Do kraja je Partizan kontorlisao situaciju na terenu i mirno priveo meč kraju za još jedan, osmi trijumf u Evroligi.

PARTIZAN - MONAKO 100:80 (26:17, 22:30, 21:21, 31:12)

DVORANA: Štark arena

SUDIJE: Ierezuelo, Sukis, Lezćano

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 10, Avramoivć, Panter 19, Smailagić 3, Papapetru 9, Egzum 11, Naneli, Lesor 21, Trifunović, Anđušić 12, Madar 15.

MONAKO: Braun 8, Okobo 18, Blosomgejm 9, Makundu, Kotur, Dijalo 12, Motejunas 7, Otara 10, Strazel, Hol 8, Džejms 9.