DRUGA ČETVRTINA SKUPO KOŠTALA CRNO-BELE: Partizan izgubio u Madridu

24.11.2022. 21:40
Danilo Anđušić
Danilo Anđušić / Izvor: Foto: euroleague.net
Šesti poraz crno-belih.

Košarkaši Partizana poraženi su u Madridu od Reala u 10. kolu Evrolige sa 105:97 (40:32, 11:22, 23:32, 23:19) i tako doživeli šesti neuspeh u elitom takmičenju. Crno-beli su odigrali sjajnu i efikasnu prvu četvrtinu posle koje su imali prednost, ali je druga četvrtina bila ključna kako se ispostavilo za pobedu Reala.

DOMINACIJA: Srpkinje ODUVALE Bugarsku u meču kvalifikacija za Evrobasket!

DRUGI PUT U SEZONI: Musa ponovo MVP kola

PARTIJA SEZONE: Čudesni Jokić Denverov zaostatak od -15 pretvorio u pobedu (VIDEO)

Real je bolje otvorio meč i poveo sa 4:0, ali je Partizan sa tri uzastopne trojke Anđušića, Ledeja i Nanelija uspeo da dođe do preokreta i prednosti 11:6 u 2. minutu. Međutim, Tavareš je pravio velike probleme Partizanu, a Real je preko njega lako dolazio do poena i drćao korak sa Partizanom. Partizan je nastavio sa dobrim šutem za tri, a posle trojke Pantera i poena Nanelija crno-beli su vodili 30:25 u 8. minutu. Morao je trener domaćina Mateo da traži tajm-aut, ali to nije donelo željeni rezultat pošto je Naneli trojkom doneo prednost Partizanu 37:30 koju je na trenutak smanjio Ljulj sa linije za slobodna bacanja, da bi Anđušić trojkom u zadnjoj sekundi povećao prednost Partizana do maksimalne prednosti 40:32.

Domaćin je krenuo bolje u drugu četvrtinu i serijom 9-2 preko Ljulja, Hezonje i Ndiajea smanjio na 42:41 u 14. minutu. Partizanu je stao šut u tim trenucima, bilo je i izgubljenih lopti, a Real je to maksimalno koristio i nastavio da produžava seriju koja je preko Poirea, Ljulja i Hezonja bila 18-2 , a kraljevski klub je stigao do vođstva 52:42 u 16. minutu. Potpuno je stao šut Partizana, probao je Željko Obradović tajm-autom da podigne svoje igrače, a Brodzijanski je posle pet minuta doneo nove poene Partizanu i prekinuo seriju Reala za 52:44 u 18. minutu, da bi Ledej pogodio prvu trojku za crno-bele u drugoj deonici. Ipak, Partizan je do poluvremena uspeo da smanji zaostatak, a Anđušić je uz zvuk sirene pogodio trojku za 54:51.

Bolje je igrao Partizan u nastavku i uspeo da drži korak sa Realom, da bi usledila razmena trojki Ljulja koji je postigao dva, a na koje su odgovarali Naneli i Ledej i u 24. minut uje Real vodio 62:58. Panter se razigrao u trećoj deonici, ali su na drugoj strani Dek i Ljulj održavali prednost Reala. Vezao je Partizan dve trojke preko Ledeja i Pantera, ali je ponovo Tavareš bio taj koji je pod košem zadavao probleme crno-belima koji su u 27. minutu gubili 72:66. Uspeo je Partizan da smanji na 72:69 trojkom Brodzijanskog, ali su Musa i Dek odveli Real na 78:69 u 29. minutu. Iako je Panter pogodio trojku, vratio je Najdžel Vilijams-Gos, da bi u završnici Real uspeo da dođe do dvocifrene prednosti 86:74.

Odmah na startu poslednje deonice Hezonja je doneo Realu 15 poena prednosti. Panter i Egzum su bil iti koji su pogađali za crno-bele u uvodnim mniutima poslednje četvrtine, ali je Vilijams-Gos svojom drugom trojkom ponovo vratio 15 poena prednosti domaćinu. Matijas Lesor je tek u poslednjoj četvrtini postigao prve poene, pokušavao je Partizan da se vrati u meč, ali je raspoložen bio Musa koji je održavao dvocifrenu prednost Reala 99:86 u 35. minutu. Uspeli su crno-beli preko Egzuma i Lesora da priđu na 99:92 tri minuta pre kraja, ali je uzvratio Dek, a Partizan izgubio loptu i 100 sekundi pre kraja Real je vodio 101:92, da bi Abalde poenima potvrdio trijumf Reala.

REAL MADRID - PARTIZAN 105:97 (32:40, 22:11, 32:23, 19:23)

DVORANA: Vizink centar

SUDIJE: Roha, Paterniko, Balak

REAL MADRID: Vilijsm-Gos 8, Kozer 2, Abalde 2, Hezonja 15, Rodrigez, Dek 15, Poire 4, Korneli 6, Tavareš 17, Ljulj 20, Ndiaje 2, Musa 14.

PARTIZAN: Ledej 20, Panter 16, Papetru, Egzum 17, Brodzijanski 8, Naneli 15, Glas, Lesor 8, Trifunović, Anđušić 13, Madar.