RUTINSKI: Zvezda sa pola gasa protutnjala kroz Novo Mesto

27.11.2023. 17:45
Luka Mitrović
Luka Mitrović / Izvor: Foto: ABA liga/Krka/Drago Perko/kosarka.si

Crveno-beli ostvarili osmi trijumf u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su osmi trijumf u ABA ligi pošto su na gostovanju u okviru devetog kola regionalnog takmičenja u Sloveniji savladali Krku sa 90:67 (26:13, 15:12, 21:17, 28:25).

OSTALO JE SAMO JOŠ ČETIRI MESTA: Ovo su domaćini kvalifikacionih turnira za Olimpijske igre u košarciOlimpijske igre

BIVŠI KOŠARKAŠ ZVEZDE U BOLNICIDelije

BIVŠI KOŠARKAŠ ZVEZDE U BOLNICI

"ON ĆE PROMENITI KOŠARKU": Jokić oduševljen mladim talentom!Nikola Jokić

"ON ĆE PROMENITI KOŠARKU": Jokić oduševljen mladim talentom!

Zvezda je veoma dobro otvorila utakmicu i brzo stekla prednost 10:0. Domaćni je imao velikih problema na startu meča i prve poene, tačnije poen, je postigao u 5. minutu kada je Stergar pogodio jedno slobodno bacanje. Crveno-beli su nastavili da povećavaju prednost, a domaćin je nastavio sa brojnim promašajima pa je u 8. minutu tim Joanisa Sferopulosa vodio sa 16 poena prednosti, da bi Krka do prvog malog odmora smanjila na 26:13. Slika se nije promenila ni u drugoj četvrtini. Zvezda je nastavila da u potpunosti kontroliše utakmicu, mada su se crveno-beli neštoi više mučili u napadu iako su stigl ido maksimalne prednost od 17 poena (30:13) u 12. minutu. Krka je uspela da pogodi nekoliko trojki u drugoj deonici i to joj je donelo smanjenje zaostatka na 12 poena. Međutim, brzo je Zvezda vrtatila meč pod svoju kontrolu i na poluvreme otišla sa vođstvom 41:25.

Veliki odmor nije prekinuo ritam Crvene zvezde koja je i u trećoj četvrtini nastavila sa dobrom igrom i sigurno održavala prednost. Krka se i dalje mučila u napadu, dok je domaćin imao mnogo problema da zaustavi raspoloženog Bolomboja. Sferopulos je mogao da pruži priliku svim igračima, a Zvezda je u 24. minutu imala maksimalnu prednost 52:27, a Krka je do početka četvrte četvrtine uspela samo da smanji na 62:42. Činilo se da neće bit imnogo uzbuđenja u Novom Mestu u poslednjih deset minuta, ali domaćin se probudio i iskoristio period lošije Zvezdine igre da u dva navrata priđe na 12 poena zaostatka. Međutim, Krka više od toga nije mogla, a Zvezda je u Novom Mestu ostvarila rutinsku pobedu.

KRKA - CRVENA ZVEZDA 67:90 (13:26, 12:15, 17:21, 25:28)

DVORANA: Leon Štukelj

SUDIJE: Hordov, Peić, Lepetić

GLEDALACA: 1.200

KRKA: Hamilton, Stergar 15, Bobnar, Bačvić, Cerkvenik 9, Kazins 11, Jurković 8, Špan 3, Škedelj 10, Radovanović 5, Macura 3

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 12, Teodosić, Davidovac 2, Mitrović 9, Simonović 12, Nejpir, Tobi 16, Bolomboj 13, Ilić, Nedović 11, Gedraitis 6, Jago 9