DRAMA! PARTIZAN UMALO PROKOCKAO PRVO MESTO: Crno-beli preživeli Budućnost, imaće prednost domaćeg terena

21.04.2023. 19:47
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Imali su imperativ pobede.

Košarkaši Partizana slavili su na gostovanju Budućnosti u Podgorici 83:82 u utakmici zaostalog 22. kola regionalne ABA lige, i tako obezbedili prvo mesto na tabeli na kraju ligaškog dela, što im omogućuje prednost domaćeg terena u plej-ofu.

HOĆE U NAJJAČU LIGU SVETA: Košarkaš Partizana prijavljen za NBA draft

GROBARI DUBOKO RAZOČARALI DANILOVIĆA: Skandalozan događaj, a Partizan je stigao na korak od F4 (VIDEO)

STIGLA JEDNA POZIVNICA OD EVROLIGE: Evo koji BEOGRADSKI tim je dobio “VAJLD KARD”

U uvodnim minutima utakmice bolje se na terenu snašla domaća ekipa, međutim četa Željka Obradovića uspela je ne samo da se konsoliduje, već i da na pauzi posle prve četvrtine ima četiri poena prednosti (19:15).

Pre svega za to je zaslužna dobra odbrana gostujućeg tima, dok su u napadu prednjačili Matijas Lesor i Dante Egzum.

Nije ni druga deonica bila naročito efikasna, baš poput prve, ali je Partizan uspeo da stekne dvocifrenu prednost pred odlazak na poluvreme (41:31)

Ovaj period prošao je u znaku nekoliko dobrih poteza Alena Smailagića.

Neprepoznatljiva je bila četa Željka Obradovića u trećoj četvrtini, Podgoričani su dodali gas i nadoknadili maltene čitav zaostatak. Ovaj deo igre domaćinu je pripao 25:17, te je Partizan imao samo tri poena prednosti pred odlučujućih 10 minuta.

U njima su crno-beli totalno ispustili prednost, a domaćin je trojkom Grina prvi put poveo i to sa 63:62. Od ovog momenta krenula je rezultatska klackalica.

U samoj završnici bolji je bio Partizan, Kevin Panter je najpre pogodio važnu trojku, a onda i asistirao Ledeju, koji je takođe pogodio trojku na minut pre kraja za 79:72.

Uzvratili su domaći trojkom, a onda je Panter pogrešio u napadu i omogućio kontru Podgoričanima. U njoj je sviran nesportski faul Ledeju, koji je napravio prekršaj nad Grinom. Ovaj je sa slobodnih bacanja smanjio na 76:79, a onda su domaći imali i loptu sa strane. Isti igrač je pogodio dvojku i doveo Budućnost na minus jedan.

Ostalo je bilo još 32 sekunde do kraja, tajm-aut je zatražio Željko Obradović. Sam je napad kreirao Egzum, savršeno uposlio Lesora, koji je zakucao i iznudio slobodno bacanje, ali ga nije pogodio. Partizan je vodio 81:78. U borbi za skok Ledej je napravio faul, te poslao Obrajana na liniju penala. Ostalo je još 10 sekundi. Oba je promašio Obrajan, Ledej je uhvatio loptu, ali je fauliran te je imao dva slobodna bacanja. Promašio je prvo, drugo pogodio za 82:78.

Na semaforu je bilo devet sekundi do kraja, Grin je šutnuo trojku i pogodio i to pod faulom. Pogodio je bacanje i sada je 82:82.

Ostalo je tri sekunde do kraja, Obradović je tražio tajm-aut, a posle njega prilikom izvođenja fauliran je Panter, te je kapiten Partizana imao slobodna bacanja, i pogodio je samo jedno. Bilo je to dovoljno za pobedu i prvo mesto pred plej-of.