IMAĆEMO DERBI U FINALU ABA LIGE: Zvezda SLOMILA upornu Cedevita Olimpiju

23.05.2022. 19:47 17:13
KK Crvena zvezda, KK Cedevita Olimpija
KK Crvena zvezda, KK Cedevita Olimpija / Izvor: MN Press

Uspeli su crveno-beli.

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale ABA lige posle pobede nad Cedevita Olimpijom (88:78) u meču majstorice.

SRBIJA PODRHTAVA: Evroliga se odlučila kome da dodeli prvu SPECIJALNU pozivnicu

ZABORAVIO SRBIJU: Bivši košarkaš Zvezde uzima španski pasoš da bi igrao za Furiju na Evrobasketu

MVP ODLAZI: Efes spremio NBA zamenu za Vasu Micića (FOTO)

Fenomenalno su u meč ušli crveno-beli, sve je teklo savršeno tokom prvih 10 minuta. Jednostavno gosti nisu imali nikakvo rešenje za sjajnu odbranu tima Dejana Radonjića.

Posle prve četvrtine prednost je narasla na plus 11, međutim u nastavku je Cedevita Olimpija zaigrala nešto bolje.

Najbolji period igre gosti iz Ljubljane su imali sredinom druge deonice kada su napravili seriju 15:0 za samo tri minuta, ipak dosta grešaka prilikom prenosa lopte ih je koštalo lakih poena iz kontre.

Posle jedne takve situacije viđeno je fenomenalno zakucavanje Luke Mitrovića. Zaista, nismo često imali prilike da ga vidimo u ovakvom izdanju.

Za razliku od prve deonice kada je Zvezda bila dominantna, u sledećih 10 minuta se utakmica rasplamsala i na odmor se otišlo minimalnom prednošću crveno-belih od plus pet.

U nastavku su domaći zaigrali kao u prvoj deonici, ponovo je odbrana bila glavna snaga tima Dejana Radonjića. Gosti su bili bez ideje u napadu i u poslednju četvrtinu se ušlo sa plus 13.

Cedevita Olimpija je u nekoliko navrata uspela da se spusti na jednocifreni zaostatak, ali to je bilo sve od njih na ovom meču.

Najefikasniji kod pobednika je bio Nikola Kalinić sa 15 poena, Ferel i Dragić su predvodili goste imali su 25, odnosno 21 poen.

Zvezda će u finalu igrati protiv Partizana, koji je u polufinalu bio bolji od podgoričke Budućnosti. Da podsetimo, šampion ABA lige će biti ekipa koja prva dođe do tri pobede.

Najnovije vesti iz sveta košarke pogledajte OVDE.