ZVEZDINA DOMINACIJA U "PIONIRU": Nedović i Kampaco DEMOLIRALI Igokeu!

05.02.2023. 17:18
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Nastavljena regionalna liga...

Nakon vezanih poraza na evropskoj sceni, košarkaši Crvene zvezde uspeli su da u meču 18. kola ABA lige savladaju ekipu Igokee, u dvorani "Aleksandar Nikolić", rezultatom 104:71.

NAVIJAČI ZVEZDE IZAZVALI HAOS U RIMU: Velika TUČA pred stadionom - SEVALE PALICE I PENDRECI (FOTO)

STIGAO PLEJ ZA EVROPU I ABA LIGU: Postignut DOGOVOR sa reprezentativcem do kraja sezone

NBA: Ratnici mogu bez Karija, Dalas ne bez Dončića

CRVENA ZVEZDA - IGOKEA 104:71

Hala: "Aleksandar Nikolić", Beograd

Sudije: D. Porobić, R. Arsenijević, T. Stapić

ZVEZDA: Vildoza 13, Lazarević, Kampaco 14, Lazić 5, Dobrić 14, Ivanović, Ilić 12, Nedović 20, Marković , Kuzmić 11, Petrušev 12, Bentil 3

IGOKEA: Kondić 3, Nerandžić 6, Delalić 10, Tanasković 17, Stanković 4, Kroford 11, Jošilo 6, Milosavljević 1, Voler 4, Marić 2, Đorđević 8, Bošković

Zvezda je sa tri trojke počela utakmicu u prva četiri minuta, bilo je 12:4 vrlo brzo, a onda je Petrušev pogodio i svoju treću trojku za 17:4. Pobeda je već bila na vidiku.

Trojkom Bentila za 27:11 je završena prva deonica.

Nakon Nedovićeve trojke je bilo 30:11, zanimljivo da je to bila čak 6. trojka crveno-belih. Posle sedme koju je pogodio Vildoza Zvezda je imala 21 poen viška.

Igokea se mučila, dosta grešaka u prvom poluvremenu, a tome je doprinela i dobra igra u odbrani crveno-belih. Dešavalo se i da im lopta nekoliko puta praktično izlazi iz koša.

Sa druge strane, Vildoza je nastavio da puni koš Igokee, nije ih štedeo ni Dobrić... Sve je začinio Kampaco trojkom u poslednjoj sekundi.

Najefikasniji u redovima domaćina je Vildoza sa 13, Petrušev ima 10, Kampaco 9, Dobrić 9, Kuzmić 7... Na drugoj strani Tanasković ima 7 poena.

U nastavku tri i po minuta Igokea bez koša, prednost je ponovo rasla, bilo je i duplo (70:35), pa onda je bilo i plus 40 poena razlike. Odbrana Igokee nije postojala.

Nedović je bio taj koji je imao vruću ruku u drugom poluvremenu, Argentinci skoro i da nisu igrali.

Zvezda je uspela da pređe i "stotku" na tri minuta do kraja utakmice, Ivanović je iskoristio priliku i da raspodeli minutažu.

Nedović najefikasniji sa 20 poena, Dobrić i Kampaco su imali po 14, Vildoza 13.