POŠTUJE GA KAO PROFESIONALCA I OSOBU: Martinez ovim rečima govorio o Atamanu
Košarkaši Panatinaikosa i Valensije igraju najzanimljiviju plej-of seriju u ovogodišnjem izdanju Evrolige.
Duel grčkog i španskog tima će biti rešen u majstorici pošto je Valensija uspela da se vrati iz minusa od 2:0 i u svojoj Roig areni može da obezbedi mesto na fajnal-foru.
Svaki duel je obilovao tenzijama, a nije izostala i napetost na relaciji trenera Atamana i Martineza.
Španski stručnjak je upitan da prokomentariše ponašanje kolege.
- Nema tu šta da se kaže, on radi svoj posao, a ja svoj. Imam najveće poštovanje prema njemu kao profesionalcu i kao osobi, nisam neko ko će ga osuđivati - rekao je Martinez.
Pohvalio je svoj tim, ali i malo "smirio loptu" pošto još ništa nije gotovo.
- Veoma smo srećni, ali moramo malo da ublažimo očekivanja. Jednostavno rečeno, ono što smo dobili je šansa za petu utakmicu. Nismo obezbedili mesto u plej-ofu. Lako je imati poštovanje prema Panatinaikosu, prema načinu na koji igraju i njihovim igračima. Ne mislim da bismo pobedili u seriji samo zato što igramo kod kuće, moraćemo da igramo veoma dobro - kaže on i nastavlja.
- Mislim da u ovoj seriji nema favorita. Biće to istorijska utakmica za nas kod kuće, ali pogledajte istoriju ovog kluba i ona je legendarna. Daleko smo iza njih, mnogo skromniji i moramo imati najveće poštovanje prema njima.
Dotakao se i navijača Panatinaikosa.
- Privilegija je igrati u ovoj atmosferi i nadam se da će biti isto u Valensiji sa našim navijačima - rekao je Martinez.
"U drugom poluvremenu je tim pokazao karakter".
- Mislim da je bila veoma tesna utakmica i oba tima su imala svoje šanse. Danas smo zadovoljniji, ali Panatinaikos je odigrao sjajnu utakmicu, sa odličnom odbranom koja nam nije dozvolila da igramo svojim tempom. Drugo poluvreme je bilo teško, to je bio trenutak koji je pokazao karakter igrača. Bilo je teško, ali imali smo igrače sa odličnim mentalitetom - Darijus Tompson, Haime Pradilja, Kameron Tejlor... svi su pravili pobedničke akcije.
Tim se nije predavao posle dva poraza u Valensiji.
- Imam fantastičan tim. Posle dva poraza, rekao sam im da sam ponosan na njihov mentalitet. Mislim da smo igrali veoma dobro, ali su oni igrali bolje u poslednjim minutima. Ne želim danas ništa više da kažem samo zato što smo pobedili. Imaju isti pobednički mentalitet bez obzira da li pobeđuju ili gube - zaključio je Martinez.